LGCONFIG le ilgili garip bir hata.. [ÇÖZÜLDÜ..]

Gönderen Konu: LGCONFIG le ilgili garip bir hata.. [ÇÖZÜLDÜ..]  (Okunma sayısı 3558 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sair

• Logo Kullanıcısı
  • **
Windows 2008 R2 server üzerine GO plus kurdum.. LGCONFİG dosyası lisans server information bölümüne de Bilgisayar adını girdim.. Program çalıştı sorun yoktu.. Ta ki server ı kapatıp açıncaya kadar.. Server ı kapatıp açınca GO plus hata verdi.. Lisans server information da ki server adına connect olamıyorum diye.. Bu kez aynı yere makinanın IP (Statik) sini yazdım Program çalıştı. Ancak kapatıp açınca yine connect hatası verdi bu kez Makina adını girdim. Yine çalıştı. Server ı kapatmadığım sürece sorun yok. Ancak kapatıp açarsam Lisans server information alanını değiştirmediğim sürece program çalışmıyor. Ne terminallerde ne ana makinada.. Go Plus Versiyonu 2.10 . Bi kapatıp açtığımda makina adını tekrar kapatıp açtığımda Server ın IP sini girmek zorunda kalıyorum.. Konu hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar.. ??
« Son Düzenleme: 26.12.2011, 11:43 Gönderen: sair »

Çevrimdışı mymecaz

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Everything Will Be On The Nett...
Ynt: LGCONFIG le ilgili garip bir hata..
« Yanıtla #1 : 21.12.2011, 13:40 »
Bilgisayar isimleri yerine eğerki IP yapınız sabit ise, IP adresi kullanın. Uygulamayı "Yönetici Olarak Çalıştır" dan çalıştırın.

Kaydet dedikten sonra tekrar tekrar boş kutu olarak geliyor ise,
1) Uygulamanın gerekli izinleri sağlayıp sağlamadığını kontrol edin (Herhangi bir gözat penceresindeyken uygulama klasörünü bulun ve o pencere içinde sağ tıklayıp boş bir dosya oluşturun. Eğer ek izin isterse, dizinde yeterli izin ayarlamanız yok demektir.

2) Sunucu yönetiminde Servislerde logo servislerinin doğru çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

3) Deepfreeze, DiskSecure vb... disk koruma programlarının olmadığından emin olun

4) Eğer bir paylaşım klasörü ise yazmaya açık olduğundan emin olun

5) Eğer lisans sunucusu ile uyguluma aynı sistemdeyse Sunucu Adı yazmanız daha sağlıklı olur.

Çevrimdışı sair

• Logo Kullanıcısı
  • **
Ynt: LGCONFIG le ilgili garip bir hata..
« Yanıtla #2 : 21.12.2011, 16:21 »
Windows  Server 2008 R2 Kullanıyorum.. Yukarda söyledikleriniz gibi herhangi bir sorun yok.. Ancak serveri kapatıp açtığımda Connect hatası alıyorum.. LGConfig içindeki lisans server information bölümünün değiştirip (Eskisi IP ise Server adını, Server adı ise Ip yi) LOGO SERVER ı stop start ettikten sonra düzeliyor. Server i kapatıp açmazsak hiç bir sorun yok.. Kapatıp açtığımda bu sorunla karşılaşıyorum... En az 10 tane server kurdum böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.. Çok ilginç doğrusu.. Serverın güvenlik duvarını da tamamen kapattım gene aynı..

Çevrimdışı sair

• Logo Kullanıcısı
  • **
Ynt: LGCONFIG le ilgili garip bir hata.. [ÇÖZÜLDÜ..]
« Yanıtla #3 : 26.12.2011, 11:44 »
Çözüm:

----
2.03.00.00 ve daha üstü versiyonlarda çalışan servis uygulamasının bilgisayar başlatıldığında start olmaması veya started(Başladı) olarak görünmesine rağmen program başlatıldığında "Can Not Connect To Logo Server" hatasının alınması durumunda Register(Kayıt Defteri)'a DependOnService isimli bir parametre grubu ekleyip içerisine TapiSrv değeri girilmelidir.
İlgili parametre tanımlandığında, Logo Linans Servisi bilgisayar yeniden başlatıldığında devreye girmeden önce ihtiyaç duyduğu network servislerinin başlamasını bekleyecektir. Bu durumda bilgisayarın alacağı tüm IP'ler alınmış ve tanımlanan portlar üzerinden dinleme yapılabilir duruma gelmiş olur.
İlgili parametre Hkey_Local_Machine_ başlığı altındaki System-Control bölümüne eklenmelidir. Multi-String Value seçeneği ile eklenip  parametrenin adına DependOnService yazılmalıdır.Parametre değeri de TapiSrv olmalıdır.
-----

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
« Yanıtla #4 : 26.12.2011, 15:09 »
Sunucu üzerinde Hatalı ve süpheli kayıtlar icin Registry taraması yapınız ,önerim PcTools urunu olan Register Mechanic dir.

Çevrimdışı sair

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #5 : 26.12.2011, 17:20 »
Windows server 2008 R2 de ne kadar güvenilir ki bu tür programlara ?

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
« Yanıtla #6 : 26.12.2011, 17:36 »
Tabi her programa guvenilmez ama PCTOOLS  ben yıllardır kullanıyorum her zaman isime yaradı .