2-37-01 Versiyon Sonrası Gene FDA Uğraştırıyor..

Gönderen Konu: 2-37-01 Versiyon Sonrası Gene FDA Uğraştırıyor..  (Okunma sayısı 519 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hafizali

• Logo Uzman Kullanıcı
Sorun 1
Resmi e-fatura Firmamdan diğer firmama alınan hizmet faturası gönderdiğimde
(321111046) XML import hatası : Birimsetine Ait EA Kodlu birim Bulunamadı.. Diye hata veriyor.. Halbuki o gönderim yaptığım firmada e fatura firması... Sadece Hizmet kartlarında o hatayı veriyor.. 2 firmada da evrensel kod aynı seçili.. birim setleride aynı.. Versiyon güncelleme öncesi böyle bir sıkıntımız yoktu...

Sorun 2
Banka fişleri gönderildiğinde muhasebe kodu olmasına rağmen aktarılan firmaya bu kodlar boş gidiyor.

Ustalarıma yardım eden herkese şimdiden teşekkürler...

Çevrimdışı rasimcetin

• Yeni Kullanıcı
  • *
  • Logo Support Manager
Ynt: 2-37-01 Versiyon Sonrası Gene FDA Uğraştırıyor..
« Yanıtla #1 : 30.03.2016, 10:07 »
Banka çalışma bilgilerinde boş muhasebe kodları doldurulsun seçeneği evet yapılımı
yada Go3 geçiş mi yaptınız eger geçiş yaptıysanız go plustaki kullanıcıyı kulanıyorsanız yeni kullanıcı açmanız sorunu giderebilir diye dusunuyorum.

Çevrimdışı hafizali

• Logo Uzman Kullanıcı
« Yanıtla #2 : 30.03.2016, 13:38 »
Rasim Hocam Onu denedim Evet de yaptım Hayır da yaptım aynı FDA ile Banka fişlerini Diğer firmaya gönderdiğimde Muhasebe kodları boş geliyor. Ama Firmalarda banka fişlerini elle eklediğimde sorun olmadan muhasebe kodlarını getiriyor...

Çevrimdışı hafizali

• Logo Uzman Kullanıcı
« Yanıtla #3 : 30.03.2016, 13:41 »
Diğer bir sıkıntı daha Satış faturaları eklediğimde BELGE NO kısmına Yazdığım Belge numaralarını FDA ile aktardığımda diğer firmalara BELGE NUMARASINI silip Otamatik tekrar eden numara veriyor ... Normalde FDA le aktarmadan SATIŞ FATURALARININ içine girip baktığımda Yazdığım BELGE NUMARASI Satış irsaliyesinde görüyorum... Ama FDA ile gönderim yaptığımda Firmaya gittiğinde belge numarası silinip 00001 ile başlayıp her gönderdiğim fiş sayısınca belge numarasında artan numara üretiyor.. Esasında burası açıkla alanıdır..

Çevrimdışı rasimcetin

• Yeni Kullanıcı
  • *
  • Logo Support Manager
« Yanıtla #4 : 30.03.2016, 13:59 »
aktarılan fırma ve aktarılcak olan fırmada kodlar aynımı acaba aktarımda hesaplamalar denk olmalı .
fatura ıcın connecte uyarlamalarla alakalı sorun olabılır.

Çevrimdışı hafizali

• Logo Uzman Kullanıcı
« Yanıtla #5 : 31.03.2016, 00:44 »
Aynı Rasim Hocam 2-35 versiyonunu son versiyona  güncelleme yapmadan önce her şey normaldi FDA da..

Çevrimdışı Alp Bilge

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #6 : 09.04.2016, 10:33 »
3.37 sette sorun var. eşlemeleri manuel yaparak geçici çözüm olacaktır.