Tanımlı Alan Toplama

Gönderen Konu: Tanımlı Alan Toplama  (Okunma sayısı 380 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abr

• Logo Kullanıcısı
  • **
  • Bulursambana bir harf ÖĞRETENİN 40 yılkölesiolurum
Tanımlı Alan Toplama
« : 14.05.2016, 16:32 »
Merhaba. Logo da raporlarda kullandığımız tanımlı alanların toplamını alabilceğimiz bir formül varmı. Dizaynda ara toplam ve toplam seçeniğiyle tanımlı alanın toplamını koyabiliyoruz. Ama onları kullanmadan toplam alabileceğimiz bir formül varmı acaba. Örnek satış faturaları dökümünde ikinci birimde kullandığımız kg toplamını fatura satırlarını göstermeden rapora koyamadım. Sürekli fatura daki son kalemin kg karşılığını alıyor. Teşekkürler.

Çevrimdışı abr

• Logo Kullanıcısı
  • **
Ynt: Tanımlı Alan Toplama
« Yanıtla #1 : 16.05.2016, 23:09 »
yok demekki... hayırlısı :)

Çevrimdışı umitkocyigit

• LOGO Bayi
  • Logo Uzman Kullanıcı
« Yanıtla #2 : 21.05.2016, 00:03 »
Satırlarda tekrarlanan bir alanı aşağıda toplatmak istiyorsunuz sanırım.
ben bu sorunu şöyle çözdüm. satırdaki tekrarlayan sayısal alanı bir kenarda küçük ve zemin renginde yaptım
satırda görünmüyor fakat aşağıda toplamını alabiliyorsunuz.

Çevrimdışı abr

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #3 : 21.05.2016, 09:38 »
Yok o şekilde değil. Şu anki sıkıntım ürünlerim ana birimi adet ikinci birimi kg. fatura adet üzerinden kesiliyor. Satış fatuları dökümünde o faturanın kg toplamını koymaya çalışıyorum. yani dökümde fatura numarası cari adı fatura net toplamı ve fatura kg toplamı şekilnde çıktı almak istiyorum. tanımlı alanda ikinci birim değerini hesaptlattığım için toplamını getirmiyor program. ve faturaları adet üzerinden kesmek zorundayız. daha öncede başıma gelmişti. tanımlı alanla elde ettiğim değerleri formülle toplatamıyoruz galiba. İlgine teşekkürler...