Faturayı İptal Edince Bağlı İrsaliye

Gönderen Konu: Faturayı İptal Edince Bağlı İrsaliye  (Okunma sayısı 911 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erdoganmhs

• Yeni Kullanıcı
  • *
Faturayı İptal Edince Bağlı İrsaliye
« : 09.12.2016, 09:56 »
Merhaba,

Seri/Lot takibi yapan malzemelerin e-Arşiv faturalarında bazen geriye dönük işlem yapmak zorunda kalıyorum. Faturayı tekrardan malzemeleri aynı seri numaralarıyla birlikte göndermem gerekiyor. Fakat faturayı iptal edip, iptalini connecte gönderdiğimde irsaliye de iptal oluyor. Bu sefer irsaliyeyi kopyaladığımda malzemelerde farklı seri numaraları atıyor haliyle.

Ben de faturayı entegratörden sildirip, statüsünü 0'a çekiyorum ve tekrar gönderimini sağlıyorum.

Genel olarak sorum şu; faturayı iptal ettikten sonra aynı irsaliyeyi nasıl açığa çıkarıp tekrar faturalandırabilirim? veya bu işlemin daha kolay yolu yok mudur? Teşekkürler

Çevrimdışı ehliyet

• Logo Kullanıcısı
  • **
Ynt: Faturayı İptal Edince Bağlı İrsaliye
« Yanıtla #1 : 09.12.2016, 15:13 »
Fatura iptali yaparken size sorar bağlı irsaliye silinsin mi diye hayır derseniz irsaliye seri lotları ile birlikte kalır.

Çevrimdışı erdoganmhs

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 09.12.2016, 15:23 »
Bende sormuyor işte, direkt iptal ediyor. v. 2,38 şuan, güncelleme yapınca düzelir mi acaba?
« Son Düzenleme: 09.12.2016, 17:31 Gönderen: erdoganmhs »

Çevrimdışı ehliyet

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #3 : 12.12.2016, 09:39 »
Bu çok daha eski verisyonlarda olan bir şey. İlk sorduğu soruya dikkatli bakın. Tamam Yada İptal der iptal demeniz lazım.

Çevrimdışı erdoganmhs

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 12.12.2016, 12:22 »
Ben faturaya iptal et dediğimde sadece iptal ve iptal geri al açıklaması ekranı geliyor. Sonra irsaliyeyle birlikte iptal ediyor kendisini. Parametrelerden irsaliyenin de iptal olup olmayacağı seçeneği var ama irsaliyeyi iptal etme desem bu sefer faturalanmış irsaliye olarak görünüyor. Yani o irsaliye içerisindeki seri numaraları malzemeleri tekrar faturalandıramıyorum.

Benim isteğim, faturayı iptal ettiğimde irsaliyeyi boşa çıkarsın, tekrar faturalandırayım. Öyle bir imkan yok mu? Siz de bundan bahsediyorsunuz diye sanıyorum.

Çevrimdışı ehliyet

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #5 : 12.12.2016, 13:44 »
Evet bende ondan bahsediyordum. Normalde öyle bir şey yapmaması lazım şimdi bilemedim neden olduğunu. Sanırım bir defa girip çıkıyorsundur içinden çünkü güncellemesi biraz geç oluyor. Ekrandan çık tekrar çağır düzelmesi lazım.

Çok sıkışırsan ve eğer SQL bilgin biraz varsa aşağıdaki kod ile F harfini kaldırabilirsin.

yasak LG_XXX_01_STFICHE SET BILLED=0 WHERE FICHENO ='irsaliyeno' 

Çevrimdışı erdoganmhs

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #6 : 12.12.2016, 14:25 »
Ekran yenilenmesiyle alakası yok, entegratör versiyon hatası gibi bir şey söylemişti. SQL bilgim maalesef yok ama bayime yaptırmaya çalışacagım. çok teşekkür ederim kod için.

Çevrimdışı erdoganmhs

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #7 : 12.12.2016, 15:38 »
Şimdi ben bayi ile görüştüm, durumu izah ettim ama kendisi faturayı iptal edince irsaliyenin boşa çıkması durumu olmadığını söyledi. Ama irsaliye de iptal olduğunda irsaliyedeki seri numaraların boşa çıktığını gördük.

Şimdi faturayı iptal ettim, irsaliye de iptal oldu. Ama irsaliyedeki seri numaraları stoklarıma geri döndü. Ben bu irsaliyeyi kopyala dediğimde otomatik olarak farklı seri numaraları atadı. Ama aynı seri numaraların kalmasını istediğim için bu işimi görnüyor.

Parametrelerden otomatik seri atamayı kapadım, bu sefer irsaliyeyi kopyaladığımda seri numarası atamıyor, benim girmemi istiyor bu da çok çok uzun sürecek bir iş. :) Buna açıklık getirebilir miyiz peki? Aynı serileri kopyalasın falan olamaz mı?

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #8 : 12.12.2016, 16:04 »
malesef,

kopyala dediğiniz anda o seriler zaten yok o yüzden kullanamaz ki, zaten bunun için bir parametrede yok.

Çevrimdışı erdoganmhs

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #9 : 12.12.2016, 17:50 »
İptal olan irsaliyeyi kopyaladığımda aynı serileri kopyalayabilse mükemmel olacaktı aslında. Hep imkansız şeyler istemişim ben de bea

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #10 : 17.12.2016, 18:40 »
imkansız değil, Logo ile imkansız :)

Çevrimdışı erdoganmhs

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #11 : 19.12.2016, 12:24 »
imkansız değil, Logo ile imkansız :)

imkansız zaman alır da ben görür müyüm meçhul  ;D

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #12 : 19.12.2016, 14:30 »
Yok bunu logo asla yaptırmayacaktır, ancak ek uyarlama ile yaptırabilirsiniz, o zamanda görmüş olursunuz. (inşallah)

Çevrimdışı erdoganmhs

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #13 : 19.12.2016, 15:23 »
Birçok talebimin sonu SQL e dayanıyor, benim de SQL bilgim yok. Bu yüzden genelde tıkanıyorum.

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
« Yanıtla #14 : 19.12.2016, 15:41 »
Pogramı kullanmak ile danışman olmak arasında gidip geliyorsunuz bu yüzden kaynaklanıyor .