!!! ACİL !!! x gün kadar ödemeye yapmayan carilere sevkiyatı durdurma..

Gönderen Konu: !!! ACİL !!! x gün kadar ödemeye yapmayan carilere sevkiyatı durdurma..  (Okunma sayısı 353 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hopolopes

• Yeni Kullanıcı
  • *
Arkadaşalar; go3 kullanmaktayız,  Vade tanımlayarak hesapların hareketini kısıtlayabiliyoruz ama benim yapmak istediğim; 120 hesaplarda son fatura tarihinden sonra 40 gün ödemeye yapmayan cari hesaplara sevkiyatı durdurmam gerekli...

Teşekkürler..
« Son Düzenleme: 19.01.2017, 14:43 Gönderen: hopolopes »

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Logo GO3 de böyle bir özellik yok bildiğim kadarı ile Logo'nun hiçbir standart ürününde böyle bir özellik yok.

Yani basit bir parametre ile Maksimum Valör aralığını 40 verip ilgili aralıkta da hiçbir ödeme yoksa Cariye sevkiyatı durduracak bir sistemin olduğunu sanmıyorum.

Ama Risk takibi , Borç Takip Sistemi gibi cari hesabın bakiyesini kontrol ederek veya Ödeme araçlarının Toplam borca göre güvenirlik oranlarını(Çarpanlarını) vererek, bir takım raporlar çıkarıp, ödemesini sürekli geciktiren carilerin Risk limitleri düşürülerek veya çarpanları sıfırlanarak, risk takibine takılmaları sağlanabiliyor.

Çevrimdışı hopolopes

• Yeni Kullanıcı
  • *
Logo GO3 de böyle bir özellik yok bildiğim kadarı ile Logo'nun hiçbir standart ürününde böyle bir özellik yok.

Yani basit bir parametre ile Maksimum Valör aralığını 40 verip ilgili aralıkta da hiçbir ödeme yoksa Cariye sevkiyatı durduracak bir sistemin olduğunu sanmıyorum.

Ama Risk takibi , Borç Takip Sistemi gibi cari hesabın bakiyesini kontrol ederek veya Ödeme araçlarının Toplam borca göre güvenirlik oranlarını(Çarpanlarını) vererek, bir takım raporlar çıkarıp, ödemesini sürekli geciktiren carilerin Risk limitleri düşürülerek veya çarpanları sıfırlanarak, risk takibine takılmaları sağlanabiliyor.

Belirtmiş olduğunuz gibi bir takım raporlar alarak yapabiliyoruz;  hai olur ya parametrelerde filan aladığım bir yer varmıdır acaba diye yazmıştım buraya;  sürekli manuel bir kontrol gerekekli bunun içinde, aslına mantiken gayet basit, kağıt üzerinde ifadesi kolay.. :) logo'da böyle bir şeyin parametrik olması için bir sitek te bulunalım bakalım sonuç ne çıkacak...

Teşekkürler..