Çok zararlı hata

Gönderen Konu: Çok zararlı hata  (Okunma sayısı 986 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lfkaya

• Logo Kullanıcısı
  • **
Çok zararlı hata
« : 19.12.2020, 09:26 »
Logo go3 2.66 dan 2.69 a güncelleme yaptıkdan sonra logoya girince tüm bilgisayarlarda çok zararlı hata mesajı vermekte sebebi nedir

Not: işletme server sistem var logolar hızlı açılsın diye terminallerde de ayrıca kurulu

Çevrimdışı Hasan ARSLAN

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Hasan
Ynt: Çok zararlı hata
« Yanıtla #1 : 19.12.2020, 16:11 »
Kısayolu serverden çekip çalıştırdığınızda aynı hatayı veriyor mu? Benim şahsi kanaatim şudur. Hızlı çalışsın diye logo klasörünü terminal makineye çekmenin bence hiç bir faydası yok. Ayrıca pratik de değil. Versiyon değişiminde tüm terminallerde program dosyalarını kopyalamak gerekiyor. Zahmetli bir operasyon.

Çevrimdışı impluses

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #2 : 19.12.2020, 17:11 »
diyalogo.dll kaynaklıdır,  2.66 ya ait klasör yedeğiniz varsa Lbsload klasöründen diyalogo.dll i alabilirsiniz

Çevrimdışı MYERP

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #3 : 19.12.2020, 18:40 »
ftp den indirin.

---ftp://download.logo.com.tr/Windows/TOOLS/e-devlet-uygulamalari/Diyalogo.dll/
dizinde 2.69 olarak var.
indirdikten sonra programdaki klasörden değiştir.

Çevrimdışı Hasan ARSLAN

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Hasan
« Yanıtla #4 : 19.12.2020, 21:54 »
Diyalogo.dll dosyasının artık işlevi kalmadı. Olması ya da olmamasının bir işlevi artık yok. Önceden mükellef kontrol bu dll dosyasına bağlıydı. güncel setlerde bu dosyaya bir ihtiyaç yoktur.

Çevrimdışı MYERP

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #5 : 20.12.2020, 22:13 »
ftp den indirin.

---ftp://download.logo.com.tr/Windows/TOOLS/e-devlet-uygulamalari/Diyalogo.dll/
dizinde 2.69 olarak var.
indirdikten sonra programdaki klasörden değiştir.

Bu bilgi Logo Yazılım Destek tarafından verildi.

Çevrimdışı Hasan ARSLAN

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Hasan
« Yanıtla #6 : 21.12.2020, 08:35 »
program klasöründe add-ons dosyası içinde diyalogo.dll başındaki + işareti - olarak da değiştirilebilir artık. Diyalogo dll. mükellef.exe program dışından çalıştırıldığı zaman e fatura mükelleflerini kontrol etmeye yarıyordu. Artık bu sorgulama program içine alındığından dolayı pratikte bu dosyaya artık gerek yok. Yani eski sürüm olmuş yeni sürüm olmuş farketmemesi lazım. Ama ben ayrıca bu konuyu bugün araştıracağım.

Çevrimdışı MYERP

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #7 : 21.12.2020, 15:50 »
2.69 sürümle birlikte Çok zararlı hata için ayar yapıyorsunuz bu sefer Logo Connect Gönder Al hatalı.

Çevrimdışı Hasan ARSLAN

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Hasan
« Yanıtla #8 : 23.12.2020, 12:59 »
Bu sorun yazdığım mesajı şöyle revize etmek istiyorum. Diyalogo.dll dosyasının güncel sürümlerde e fatura mükellef kontrolü ile bir alakası olmamakla birlikte e mutabakat kullanabilmek için hala bu dosyaya ihtiyaç bulunmaktadır. Belki ilerde bir değişiklikle bu dosyaya olan ihtiyaç tam olarak ortadan kalkabilir.

Çevrimdışı lfkaya

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #9 : 23.12.2020, 21:46 »
Kısayolu serverden çekip çalıştırdığınızda aynı hatayı veriyor mu? Benim şahsi kanaatim şudur. Hızlı çalışsın diye logo klasörünü terminal makineye çekmenin bence hiç bir faydası yok. Ayrıca pratik de değil. Versiyon değişiminde tüm terminallerde program dosyalarını kopyalamak gerekiyor. Zahmetli bir operasyon.

Size katılıyorum ama serverden kısayolla calıstırdıgımda 1 dakikada programa giriyorsam terminallerde 20 saniye de giriyorum