Tiger Enterprise'de yavaşlık

Gönderen Konu: Tiger Enterprise'de yavaşlık  (Okunma sayısı 2542 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

merek1983

• Ziyaretçi
Ynt: Tiger Enterprise'de yavaşlık
« Yanıtla #15 : 16.02.2012, 17:08 »
:D burda kullandığım isim bir dede korkut hikayesinden gelir :D
neyse
Şimdi Her veri tabanında olduğu gibi ORACLE veri tabanındada cpu kullanım ve rem kullanım bölümlerini manuel değiştirebiliyoruz sql rem kullanımını artırdığımız cpu kullanımını denetlediğimiz gibi
Bende Bilmiyordum Oracle 0800 211 0 444 destek hattı sizi yönlendiriyor :) ve terminalden gelen talepler için ismini unuttum bir ara yazılım yükletiyor sorun kalmıyor

Bu İşlemi Luxsor firmasında yapmıştım  suan gayet hızlı calısıyor
vallah suan piyasada bir sürü Logo sistem uzmanı var bunların toplasan%2 Oracle veri tabanını biliyor

Not: Ben Çözüm Üreten İnsanı Severim ? Laf Üretene Değil :)

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
Ynt: Tiger Enterprise'de yavaşlık
« Yanıtla #16 : 16.02.2012, 18:34 »
Bakın bu gercekden ozel bi durum  ve sizinle ozel olarak ilgilenilmeli .yani yazarak bulacagınız cozum cok zor ve riskli .

Not : Cluster Yapısı ve yuzlerce kullanıcılı Enterprise bi yapı forumdan verilcek cevap şansına bırakılmamalı !

Merhaba,

Herkesin yorumlarına saygım vardır.
Ama en doğru cevap yukarıda gelmiştir.

Diğer yorumlara gelince, yok ram kullanımını arttır vs gibi fikirler inceleme yapılmadan yapılamaz.
Bağlantı hızınız nedir, Server işletim sistemi nedir, oracle versiyonu nedir, database boyutunuz nedir, dönem içindeki database boyutu nedir bunları ve bir çok şeyi kontrol etmeden yapıldığında  "acaba bunu böyle yapsam olur mu? " gibi amatörce yapılan çalışmalardan başka bir şey değildir.

Lütfen verilerinizi sağlığı için profesyonel bir yardım alınız.

iyi çalışmalar.