Satış Faturalarının aktarımı

Gönderen Konu: Satış Faturalarının aktarımı  (Okunma sayısı 865 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı brainx

• Yeni Kullanıcı
  • *
Satış Faturalarının aktarımı
« : 06.02.2012, 11:55 »
Merhaba arkadaşlar
A nolu firmaadaki satış faturalarını B nolu firmaya veri aktarım yaparken "İrsaliye daha önce faturalanmış" Diye uyarı almaktayım. İrsaliye numaralarını yeniden verdim. Çözüm olmadı. Yardımcı olursanız sevirinim.

Çevrimdışı ofenX

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: Satış Faturalarının aktarımı
« Yanıtla #1 : 06.02.2012, 12:43 »
Merhaba,
Veriler birleştirilecektir checkini seçili hale getirmeniz gerekebilir. Onun gibi bir şeydir. Bunu seçtiğinizde yeni numara verilir. Böylece problem olmaz.
İyi çalışmalar.

Çevrimdışı brainx

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 10.02.2012, 18:26 »
Dediğiniz gibi veriaktarımı dışarı demeden önce veriler birleştirilecektir seçildiğininde ikinci firmaya yeni fatura no ile irsaliye no ile gidiyor. Bu daha cok uğraştırıyor. :S
Başka yolu mu yok mu acaba

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
« Yanıtla #3 : 10.02.2012, 18:31 »
Var abi ,bana ver ben girim hepsin i:) Abi daha ne istiyorsun adam 10 numara cozum yazmıs ,diger yontem şablonlarini sil yeniden olustur .

Çevrimdışı ofenX

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 11.02.2012, 13:52 »
Merhaba,
Dediğiniz gibi veriaktarımı dışarı demeden önce veriler birleştirilecektir seçildiğininde ikinci firmaya yeni fatura no ile irsaliye no ile gidiyor. Bu daha cok uğraştırıyor. :S
Başka yolu mu yok mu acaba
Bu şekil bir yakınmada bulunduğunuza göre siz de programda Fatura No kısmına, matbu evraktaki fatura seri ve numarasını yazıyorsunuzdur büyük ihtimalle. Böyle olunca numaralar istediğiniz gibi olmuyordur. Matbu evraktaki seri ve numarayı programda Belge No bölümüne yazsaydınız, numaraların değişmesi umurunuzda olmazdı.
İyi çalışmalar.