Satış Karlılık Raporu - Hangi menüde?

Gönderen Konu: Satış Karlılık Raporu - Hangi menüde?  (Okunma sayısı 1760 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı E.ALKIN

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • WWW.logogorselegitim.NET
Satış Karlılık Raporu - Hangi menüde?
« : 30.06.2012, 13:36 »
Merhaba. 
Üretmiş olduğumuz malzemelere fiyat atadık. Satış faturalarını da girdik. Benim istediğim raporda stoklardaki fiyatlara bakıp satış fiyatı ile farkı yaparak O malzemeden ne kadar kar ettiğimi gösteren alanları istiyorum.

Örnek :  x mamülü devirde 1000 tane 5 liradan vardı. Ocak ayında 500 tane ürettim 4 liradan. Ocak ayında satış yaptım 1200 tane 8 Liradan.

1000 tanesini stoktan 200 tanesini de Ocaktan getirecek şekilde raporda

Malzeme Adı        Satış Miktarı      Satış B.fiyatı     Satış Tutarı    Malzeme B. Maliyet     Maliyet Tutarı      Kâr Tutarı    Kar %

Bu şekilde logo da hangi menüyü ve hangi parametreleri kullanarak alabilirim acaba_?
Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok minnattar olurum. Teşekkürler

Çevrimdışı E.ALKIN

• Logo Uzmanı
Ynt: Satış Karlılık Raporu - Hangi menüde?
« Yanıtla #1 : 03.07.2012, 09:01 »
Cevap verecek bir arkadaş yok mu?

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #2 : 05.07.2012, 10:32 »
Merhaba,

Fiyat atadık derken, Maliyetlendirme (Cost) üzerinden mi, yoksa alış fiyatlar gibi bir yere mi girdiniz?

Eğer fiyat atamasını Maliyetlendirme (Cost) üzerinden yapmamışsanız maliyet analizinden rapor alamazsınız, bu durumda özel sql raporları ile bu bilgilere ulaşabilirsiniz.
yok yaptıysanız iç uğraşmayın özet veya ayrıntılı maliyet analizinden raporlarınıza ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı E.ALKIN

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #3 : 05.07.2012, 16:02 »
Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Logoda üretimi şu şekilde yapıyorum.

Birim maliyetler başka bir program tarafından hesaplanıp bize veriliyor.
manuel olarak üretimden giriş fişi oluşturup, fişlerin içine el ile bize verilen maliyetleri birim fiyat kısmına yazıyoruz.
Daha sonra satış fiyatlarından satış faturalarını kesiyoruz. Benim istediğim ilk mesajımda belirttiğim gibi.

Örnek :  x mamülü devirde 1000 tane 5 liradan vardı. Ocak ayında 500 tane ürettim 4 liradan. Ocak ayında satış yaptım 1200 tane 8 Liradan.

1000 tanesini stoktan 200 tanesini de Ocaktan getirecek şekilde raporda

Malzeme Adı        Satış Miktarı      Satış B.fiyatı     Satış Tutarı    Malzeme B. Maliyet     Maliyet Tutarı      Kâr Tutarı    Kar %

bu raporu hangi yol ile alabilirim? Teşekkürler

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
« Yanıtla #4 : 05.07.2012, 16:15 »
Arkadaşlarmında söyledigi gibi Özet ve Ayrıntılı maliyet analizi ile alabilirsiniz .

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #5 : 05.07.2012, 17:57 »
Arkadaşlarmında söyledigi gibi Özet ve Ayrıntılı maliyet analizi ile alabilirsiniz .

AYnen katılıyorum

Çevrimdışı E.ALKIN

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #6 : 06.07.2012, 10:19 »
Arkadaşlar ilgilinize çok teşekkür ederim.

Özet Maliyet analizinde daha önce denemiştim, istediğim şekilde bilgilere ulaşamıyordum.
size tekrar resimli olarak ekte sorunu gönderiyorum. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Resimde açıkladım.

http://d1207.hizliresim.com/z/6/9d0k0.jpg

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #7 : 06.07.2012, 11:14 »
Merhaba,

Çok iyi anlıyorum ama aldığınız rapor iki tarih arası mizan veya envanter vs değil aldığınız rapor maliyet analizi
bu yüzden yazdığınız tarih aralığındaki devir gibi bir rakam getirmiyor bu rapor için çok normal bir davranış
standart raporlar ile bu alana ulaşamazsınız. mutlaka sql ile bu rapor hazırlanmalı.

Rapor tarihi üzerinden bi sorgu oluşturulabilir.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı E.ALKIN

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #8 : 06.07.2012, 18:21 »
Logonun bu kadar gereksinimi standartlaşmış bir raporu , standart menüleri arasına koymaması çok tuhaf.

Umarım bu konu üzerinde sql konusunda yardımcı olabilecek bir arkadaş çıkar.
Yardımlarınız için teşekür ederim./ kolay gelsin

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
« Yanıtla #9 : 06.07.2012, 18:28 »
Öncelikle bu gibi raporların alınabilmesi icin ,fiyat farkı uygulama,dagıtılacak toplamlar,maliyet dagıtım fişleri gibi bacakların uygulanması ve saglıklı çalışması gerekmektedir ,ve bunların sonunda maliyetlendirme servisi sonucu alınabilcek raporlar logo tarafından standart olarak sunulan alanlar ile işinizi gorecektir ,yada Diger yazılardaki Uzman arkadaşlarımızın bahsettigi gibi SQL üzerinden çekilmesi gerekli .