Fatura Satırı tanımlı alanı Sqlinfo ile getirme

Gönderen Konu: Fatura Satırı tanımlı alanı Sqlinfo ile getirme  (Okunma sayısı 4265 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı info

• Yeni Kullanıcı
  • *
Merhaba,

Sistem İşletmeninden Fatura satırı tanımlı alanlar tanımladım. Daha sonra fatura tasarımında Fatura satırı tanımlı alanlar alanını seçip numarasını yazdım fakat alanları getirmiyor. Bunları sql info ile getirebileceğim bir sqlinfo konutu olan var mı?

Veri tabanından bilgiyi topladım.
L_DEFNFLDSD    :SYS'de tanımlanan alanların tutulduğu tablodur.
MODULENR        : Hangi modüle ait tanımlı alan olduğunu gösterir. (Fatura 4 , Malzeme Kartı 6)
LEVEL_              : Ek alanın türünü gösterir      (0 - Başlık ek alanı, 1 - Satır ek alanı)
NR                      : Ek alan numarası
TYP                    : Veri tipi (1 - Metin, 2 - Sayısal, 3 - Liste, 4 - Tarih)
L_MANDFLDS     : SYS'de tanımlanan alanların Zorunlu olup olmadığını gösteren tablo. (MANDATORY=1 ise zorunlu alan)
LG_CATEGLISTS  : Liste seçimli alanlarda liste içeriği bu tabloda tutuluyor.
LG_002_DEFNFLDSCARDV       : Kartlardaki tanımlı alanların tutulduğu tablodur. (Malzeme Kartı, Cari Hesap Kartı, Muhasebe Hesap Kartı)
LG_002_01_DEFNFLDSTRANV  : Fiş ve fiş satırlarındaki tanımlı alanların tutulduğu tablodur. (Fatura,İrsaliye,Sipariş,Malzeme Fişleri,Muhasebe Fişleri)

Kart ve fişlerde girilen bilgiler DEFNFLDSTRANV,DEFNFLDSCARDV tablolarındaki TEXTFLD1,TEXTFLD2,TEXTFLD3,.... tablolarında tutulmaktadır.
Diğer TEXTFLD ve NUMFLD ile başlayan alanlar girdiğimiz verileri tutuyor.

Fatura Geneline tanımlanan alan için sqlinfo komutuda buldum(FATURA TANIMLI ALAN;
Fatura tanımlı alanları L_DEFNFLDSD tablosunda tutulmaktadır.
MODULENR :4 - Fatura
INVAICE Tablosundaki LOGICALREF alanı DEFNFLDSD Tablosundaki  PARENTREF alanına eşittir.
ÖRNEK:
 - _SQLINFO("TEXTFLDS1","LG_001_01_DEFNFLDSTRANV","MODULENR=4 AND PARENTREF='"+STR(R23.logicalRef)+"'")
) ama satırlar için çözüm bulamadım.

Yardımcı olabilecek arkadaşlara

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
Ynt: Fatura Satırı tanımlı alanı Sqlinfo ile getirme
« Yanıtla #1 : 01.08.2012, 13:08 »
Sana tavsiyem her zaman önce SQL kodunu yazmandır ,Bunu yazabildikden sonra gerisi kolay .

Çevrimdışı info

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 01.08.2012, 13:49 »
sql sorguda bir sıkıntı yok ama sqlinfo bir türlü vakıf olamadığım birşey bilgiyi bir türlü getiremiyorum.

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #3 : 01.08.2012, 13:53 »
Bak ben şimdi sana SQLINFO yı yazıcam  sende tüh diceksin :) çünkü sqli yazabilen bunu rahatlıkla yazabilir ; Bizede DUA edersin mübarek günlerde :)

_SQLINFO("TEXTFLDS1","LG_993_01_DEFNFLDSTRANV","LEVEL_=0 AND PARENTREF='"+STR(R23.logicalRef)+"'")   Başlık icin

_SQLINFO("TEXTFLDS1","LG_993_01_DEFNFLDSTRANV","LEVEL_=1 AND PARENTREF='"+STR(R23.logicalRef)+"'")   Satır için

Çevrimdışı info

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 01.08.2012, 14:43 »
sqlinfo için teşekkürler allah razı olsun ama dediğim gibi sql sorgusu ile çok farklı şimdi sizin gönderdiğiniz sqlinfoyu tasarıma koydum getirmiyor ilk satıra girilen tanımlı alanları ikinci malzemede getiriyor. Buda belki tabloda PARANTREF'in yanıda OWNERREF diye bir kolon var oda her satıra göre bir rakam atıyor. Ona bağlanması gerekebilir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #5 : 01.08.2012, 14:50 »
Sitemize koydugumuz her sorgu ve formul denendikden sonra koyuluyor ,Ben de 2 farklı tanımlı alan ile Başlık ve Satır da yaptıgım tanımlı alanlar geldi .Bi yerde hata yapıyorsunuz .

Çevrimdışı info

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #6 : 02.08.2012, 18:28 »
Sorunu çözdüm bilgiyi herkes ile paylaşalım dedim.

Tahmin ettiğim gibi level=1 in yanına ownerref ile stline daki logicalref i eşleştirmek gerekiyormuş. Yoksan birden fazla satırdaki herbirine tanımlı alan değeri girilen bir faturada hepsini ayrı ayrı getimek için aşağıdaki sqlinfo doğru çalışıyor.

F Adında bir metin alanı yapıyoruz ve tanımına str(R23.logicalRef) yazıyoruz.
S Adında bir metin alanı yapıyoruz ve tanımına  str(R21.logicalRef) yazıyoruz.

ana fonksiyonumuz metinsel bir alan

_SQLINFO("TEXTFLDS2","LG_001_01_DEFNFLDSTRANV","LEVEL_=1 AND MODULENR=4 AND PARENTREF='"+[F]+"' AND OWNERREF='"++"'") 

böylelikle bir faturada her satırda girilen satır tanımlı alanların ayrı ayrı satırlara gelmesini sağlıyoruz.

teşekkürler..

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #7 : 02.08.2012, 18:59 »
Her satıra farklı tanımlı alan girdigini söyleseydin keşke :) paylaşım ve geri bildirim için ayrıca tşkler .