iNDİRİLECEK kdv LİSTESİ

Gönderen Konu: iNDİRİLECEK kdv LİSTESİ  (Okunma sayısı 960 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmet84

• Logo Kullanıcısı Pro
  • Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene...
iNDİRİLECEK kdv LİSTESİ
« : 27.08.2012, 17:03 »
Arkadaşlar kolay gelsin;

E-beyannameler kısmında veri al dediğim  alinınan serbest meslek makbuzları gelmiyor neden olabilir acaba? Vers. 2.10

Biliyorsunuzki ordada kdv var ve buradan beyan etmemiz lazım.

Çevrimdışı ozankilic

• LOGO Bayi
  • Logo Uzman Kullanıcı
  • Arda Bilişim San.Tic.Paz.Hiz.
Ynt: iNDİRİLECEK kdv LİSTESİ
« Yanıtla #1 : 03.09.2012, 16:34 »
logo kullanıcı ile denedin mi bildiğim kadarı ile bir verisyonda hata vardı

Çevrimdışı mehmet84

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #2 : 03.09.2012, 23:19 »
Sadece alınan serbest meslek makbuzları değil ithalat modulunden girilen faturalarda gelmiyor, nedeni ise kdv olmaması deniliyor. yalnız daturada yok ama banka yoluyla ödeniyor. yani gelmesi lazım. Logo kullanıcısı ile de denedim ama sonuç alamadım. nedendir bilmiyoruz. sanırım bu kısım sadece yurtiçi faturaları kapsıyor. Bende cari hesap hareketleri raporrundan almaya çalışıyorum ne yapayım. Çözümü bulan varsa paylaşırsa sevinirim...

Çevrimdışı ilhanbas

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #3 : 14.09.2012, 12:00 »
Ara bir yazılım ile SQL den raporlayıp dışarıya excel dosyası olarak atmak çözüm olabilir.

İlhan BAŞ
LSU1,LSU2,LUU
E-KENT Kurumsal Yazılım Destek Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti.
Uçancıbaşı Mh. Kayalık Cad. Ulu Çarşı (Ulu Cami yanı) Kat:4 No:80 DENİZLİ
TEL:0.258.263 70 80 (pbx)
www.e-kent.com       
info@e-kent.com

Çevrimdışı mehmet84

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #4 : 17.09.2012, 16:58 »
Aslında Sql ile alınıyor. Önemli olan logo nun kendi e-beyanname kısmından alması, mademki o kısma indirilecek kdv koymuş bence kanun nasıl öngörüyorsa ole çalışmalı. Bir kere alınan serbest meslek makbuzlarında kdv olayı var, ithalat yapan firmalar gümrük müşavirlikleri ile çalışırlar ve bunar alınan serbest meslek makbuzu keserler, haricen ithalat faturalarında kdv olmaz ve zaten programa girerkende kdv hesaplama yapmıyor, buraya kadar normal, ama firma kdv yi havale ile devlete ödüyor bunuda havale bölümünden giriyor, şimdi ole bişey olmalı ki ben dış tıcaretten girdiğim faturayı orda görmeliyim + havale yapmış olduğum kdv tutarınıda bi şekilde bu kısma çekme şansım olmalı die düşünüyorum. Şuanda bunlar mümkün değil bizde birkaç raporu birleştirip alıyoruz mecburen.. Biraz olumsuz bir durum aslında bu, 50 kull.+navi+object.dll+üretim mod+dış tic.+ Sk ve benzeri tüm fonksiyonları full olan bi paket satın aldık tahmini fiyat 70 bin tl felan buldu sanırım. ama ind.kdv listesini kendi içinden alamadık :(

Bununla ilgili mail de düzenleyip logo firmasına ilettik, henüz bi değişiklik mevcut değil. İnşallah bekliyoruz ... :)