Dövizli fatura toplam alanında yuvarlama sorunu...

Gönderen Konu: Dövizli fatura toplam alanında yuvarlama sorunu...  (Okunma sayısı 899 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmet84

• Logo Kullanıcısı Pro
  • Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene...
Arkadaşlar benim sorunum ihracat bölümünden fatura girdiğimde faturayı yazdırmak istediğimde tutar alanını 0,01 kuruş kadar yukarı yuvarlama sorunu ile karşılaşmaktayım. Forum da 5-6 ayrı konuda çözüm bulunmaya çalışılmış bazı kişiler sorunu çözmş bazıları yaşamaya devam etmektedirler. sorun şöyleki örneğin :

2400 x 0,4100 = 984,01 gibi karşıma çıkıyordu. Veri tbanında brim fiyat alanını 0,41000000516 gibi bi sayı yazıyoru. Sistem parametrelerinden, sys den yapılan parametrelerden bir türlü sorunu çözemedim. ve sonunda yine bu forumda bulunan bir konu ışık oldu ve sorunu çözdüm.

Çözüm ise şöyle

NUMSTR(number, decimals, format)

Verilen sayıyı metne çevirerek istenen formatta yazar.

NUMSTR(1234,4,7) = 1.234,0000

Bu fonks.ile brim fiyat alanını 4 hane aldım sonra bu alanı VAL() ile sayıya çevirip adet ile çarptırdım ve tutara yazdırdım. Diğer konuları açan ilgili arkadaşlara yardımcı olması umudu ile paylaşıyorum. Sonra wrnum ile yazı ile yazdırdım. Artık faturalarım sorun olmadan çıkıyor.

Bu forum iyiki var geçekten süper fikirler veriyor insana. Tüm yöneticilere saygılar. İyiki varsınız.

Çevrimdışı Julesmiser

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: Dövizli fatura toplam alanında yuvarlama sorunu...
« Yanıtla #1 : 14.05.2015, 11:25 »
Have any other offer or not.