Üretim Emirlerinde özel kod kullanmak.

Gönderen Konu: Üretim Emirlerinde özel kod kullanmak.  (Okunma sayısı 909 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hezarpare

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
Üretim Emirlerinde özel kod kullanmak.
« : 11.10.2013, 16:22 »
Üstadlar merhaba. Fabrikamızda ki üretim girişlerini üretim emirlerinden yapıyoruz ve malumunuz üzere üretim emrini kayıt ettiğimiz zaman buna mukabil Üretimden giriş fişi ve sarf fişi olmak üzere iki tane fiş oluşuyor. Muhasebeleştirmek için bu fişlere tek tek muhasebe kodu giriyorum (ürün portfoyünden kaynaklı olarak malzeme kartlarındaki muhasebe kodları ve bağlantı kodları işimi görmüyor) bu durum bugün olduğu gibi bazen içinden çıkılmaz bir durum alıyor. Bunu çözmek için üretim emirlerine özel kod veriyorum. Fakat bu özel kodlar oluşan sarf fişi ve üretimden giriş fişinde gözükmüyor. Üretim emrine girdiğim özel kodların sarf fişi ve üretimden giriş fişinede yazılmasını nasıl sağlayabiliriz? Bu konuda ciddi anlamda çok müşkil durumdayım.

Çevrimdışı MehmetYavuz

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
Ynt: Üretim Emirlerinde özel kod kullanmak.
« Yanıtla #1 : 11.10.2013, 17:22 »
up date query ile çözebilrsiniz. bunu da bir job'a atarsanız eğer, belli aralıklarla bakar, sarf ve üretimden giriş fişlerine üretim emrindeki özel kodu yazar.

Çevrimdışı hezarpare

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #2 : 11.10.2013, 17:27 »
ÜStad kusura bakma tam anlayamadım galiba SQL den filan bahsediyoruz burada? Bunu nasıl yapabilriz çıkar bir yol lazım bana işler sıkıntılı oluyor bazen.

Çevrimdışı hezarpare

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #3 : 20.10.2013, 12:30 »
Tatil dolayısıyla cevap veren yok galiba :) bahsettiğim sıkıntımı çözdüm hamd olsun. MehmetYavuz beyin bahsettiği şekilde çözüldü. Aynı durumdan muzdarip olan arakdaşlar için sorguyu aşağıda paylaştım.

yasak ST SET ST.SPECODE=PR.SPECODE FROM LG_006_01_STFICHE AS ST INNER JOIN
LG_006_PRODORD AS PR ON ST.PRODORDERREF=PR.LOGICALREF
/* ST.PRODSTAT=0 İSE GÜNCEL, ST.PRODSTAT=1 PLANLANAN */
WHERE ST.PRODSTAT=0