Enterprise Yardım / Stok Yönetimi

Gönderen Konu: Enterprise Yardım / Stok Yönetimi  (Okunma sayısı 501 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BRA

• Yeni Kullanıcı
  • *
Enterprise Yardım / Stok Yönetimi
« : 22.02.2015, 18:52 »
Arkadaşlar merhaba,

Çalıştığım fabrikada Tiger Enterprise kurulu ve fabrikaya planlamacı olarak alındım. Şu an üretim ve ambardaki stok miktarlarını (makrosuz) excel üzerinden takip etmekteyiz. hali ile yorucu oluyor,zaman alıyor kısaca can sıkıyor. Niyetim programı ayağa kaldırmak fakat logo deneyimim olmadı. Aklımda birçok senaryo olmasına rağmen ilk olarak stok miktarlarını/stok hareketliliğini (iş istasyonları arası) takip edebilmek istiyorum. Yani stok yönetimini hızlı bir şekilde yapabilmek istiyorum. Bunu normalde excel üzerinde takip edebilmekte mümkün fakat aynı malzemeyi talep eden birden çok müşteri var vede bu siparişler birden fazla iş emri numarası ile üretilebiliyor. Hali ile tek satırda veya raporda bu cevapları sunmak mümkün olmuyor. ben herhangi bir x anında herhangi bir müşterinin herhangi bir siparişinin kaç adet iş emrine bağlı ne kadar üretildiğini ve mevcut durumda hangi istasyonda olabildiğini görebilmek istiyorum. (tabiki dataları input ederek)

biraz daha sadeleştirirsem stok yönetimi yaparken şu müşterinin şu kadar miktar siparişinden şu kadarı şu an x istasyonunda sorusuna cevap vermek istiyorum.
bunu hiç uygulamamış biri olarak hızlı şekilde yapabileceğimi düşünüyorum.

bu konuda yardımlarınız ve tavsiyeleriniz neler olacaktır.

teşekkürler

Çevrimdışı ibrahim02

• Logo Kullanıcısı Pro
Ynt: Enterprise Yardım / Stok Yönetimi
« Yanıtla #1 : 24.02.2015, 17:54 »
Bu iş biraz kapsamlı Proje Bazlı ele alınmalı tiger yetginlik belgesi olan ve logonun önerdiği sistem kurulumunlarında bulunmuş olan bayilerininden destek almalısınız Erp Desteği verebilecek baayii

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
Ynt: Enterprise Yardım / Stok Yönetimi
« Yanıtla #2 : 24.02.2015, 18:41 »
Yer neresi .