3 iş yeri 1 fatura

Gönderen Konu: 3 iş yeri 1 fatura  (Okunma sayısı 393 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hezarpare

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
3 iş yeri 1 fatura
« : 30.11.2015, 17:57 »
Merhaba Üstadlar
Firmamızda 3 fabrika var ve 3 fabrikamız tek hesap planında muhsabeleşiyor. Yani 730.01 a firmasının kırılımları, 730.02 b firmasının kırılımları vs... Fakat hizmet alınan firma faturayı tek kesiyor. Bu faturada 3 firmaya ait giderlerin toplamı yazılmış. Muhasebeci arkadaş 1 fatura işleyip bunları nasıl 2 veya daha fazla hesap planına iş yeri bazlı gönderebiliriz?

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
Ynt: 3 iş yeri 1 fatura
« Yanıtla #1 : 30.11.2015, 20:02 »
bir gideri 3 satıra işleyerek yapabilir.

Çevrimdışı hezarpare

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #2 : 30.11.2015, 20:04 »
Yok üstadım ya resmi olsun isteniyor. Hani faturanın içine girince neyse o görülecek.

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #3 : 30.11.2015, 20:36 »
o zaman 3 fatura kestirecekler veya masraf merkezi kullanımı yapacaklar.

Masraf merkezi kullanırlarsa ayrı hesapları tutamazlar.
Şimdi bunlar yoğurt yeyişe bağlı, ben fabrika müdürü olsam o faturaları kabul etmem, her fabrikaya ayrı fatura kesilsin derim çünkü bunun ödemesini hangi fabrika yapacak? gibi şeyler ortaya çıkıyor yani anlayacağın yoğurt yeyişe bağlı.

Ama ayrı 3 tane muhasbe hesabımız olacak faturayı tek satır gireceğiz diyorlarsa olmaz o iş.

Çevrimdışı hezarpare

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #4 : 01.12.2015, 09:40 »
Yani diyorsunuz ki üç iş yeri işin masraf merkezi açın. Muhasebeleştirirken masraf merkezleri üzerinden tek hesap planına gidin. Olabilir aslında. Özel bir raporla da mizandaki hep planlarına göre toplamları alırız. Tamamdır. Teşekkürler üstadım. Allah razı olsun.