Firma Kredi Kartı Kasadan Ödeme Yapma

Gönderen Konu: Firma Kredi Kartı Kasadan Ödeme Yapma  (Okunma sayısı 538 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ibrahim02

• Logo Kullanıcısı Pro
Firma Kredi Kartı Kasadan Ödeme Yapma
« : 23.11.2015, 11:47 »
Merhabalar Firma Kredi kartına Kasadan nasıl ödeme yapıyoruz diyelim ki karta para yatırdım kasadan çıkışını nasıl yapacağız

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Ynt: Firma Kredi Kartı Kasadan Ödeme Yapma
« Yanıtla #1 : 23.11.2015, 11:52 »
Kasadan Banka İşlemleri, Bankaya yatırılan ile önce parayı bir banka hesabına yatıracaksınız...Banka hesabından da KREKİ KARTI hesabına banka işlemi veya virman yapabilirsiniz.

Çevrimdışı ibrahim02

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #2 : 23.11.2015, 11:56 »
Bunu Biliyorum Direk Kredi kartı hesabına yatıramıyor muyuz sonuçta bankada işlem yapılırken direk kart hesabına yatırıyorlar birde diyelim x bankada sadece kredi kartı hesabı var banka hesabı yok o zaman nasıl olacak birde neden 2 işlem yapalım gibi sorular gelmekte :)

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #3 : 23.11.2015, 12:07 »
Connect gibi uygulamarın yüklü olduğu sistemler de GARANTİ-YKB-İŞBANKASI entegrasyonlu modüller de durum nasıl bilmiyorum.
Fakat, standart modüllerde Logo'nun yoğurt yiyişi bu şekil de...Belki de banka entegrasyonlarına geçiş için bir sebep olarak görülebilmesi için bilinçli olarak standart pakete böyle bir kolaylık eklenmemmiş olabilir...Aksi halde Logo nun yapamayacağı bir işlem türü olmadığını biliyoruz...Elbet vardır sebebini bilmediğimiz bir sebebi...

Çevrimdışı ibrahim02

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #4 : 23.11.2015, 12:23 »
Aksi halde Logo nun yapamayacağı bir işlem türü olmadığını biliyoruz...Elbet vardır sebebini bilmediğimiz bir sebebi...

İşte O sebebi bilen bir bayi arkadaş yardımcı olur söyler diye açtım konuyu :)

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #5 : 23.11.2015, 12:31 »
Konunun akşama kadar çözüleceğini düşünüyorum. :)

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #6 : 23.11.2015, 14:58 »
Merhaba,

Konuya katılanların 150,151,152, 710,720,730 muhasebe hesaplarının ilişkilerinin nasıl olduğunu bildiğini düşünüyorum ve bu şekilde yazıyorum.
şimdi nasıl üretimi yapınca ilgili  7 li hesaplara dağıtıp oradan tekrar toparlayıp 15 li hesaplara geri alınıyorsa aynı mantık diyebilirim.

Diyelim ki sizin 1000 tl kredi kartı ödemeniz var bankaya gidince 1000 tl yi veriyorsunuz işlem bitiyor :) ne güzel peki diğer tarafta ne oluyor acaba, Banka bunu önce bir hesaba alıyor sonra gecikmesi varmı vs gibi kontroller sonrası kredi kartı hesabınıza geçmesi gereken rakam geçiyor diğer kısım ise ilgili yerlere gidiyor.
yani tek bir hesap kullanılmıyor aslında.

Şimdi bu kadar detaydan sonra Logo da neden kasadan direkt k.kartı ödemesi olsa logonun para yatırma ödeme kısmını tek tuşla kendisi yapsa kısmının cevabı ise
Logo bunun için bir kod geliştirme zamanı ayırmak istememiştir (şahsi düşüncem)
zaten bu şekilde yapılıyor, neden ek bir şey yazılım diyerek geçiştirdiler diye düşünüyorum.

umarım yeterli açıklama gelmiştir.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı ibrahim02

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #7 : 23.11.2015, 15:47 »

Şimdi bu kadar detaydan sonra Logo da neden kasadan direkt k.kartı ödemesi olsa logonun para yatırma ödeme kısmını tek tuşla kendisi yapsa kısmının cevabı ise
Logo bunun için bir kod geliştirme zamanı ayırmak istememiştir (şahsi düşüncem)
zaten bu şekilde yapılıyor, neden ek bir şey yazılım diyerek geçiştirdiler diye düşünüyorum.

umarım yeterli açıklama gelmiştir.

Kolay gelsin.

Banada Sanki logonun firma kredi kartı modulu fazla kullanılmıyor kullananda böyle bir talepte bulunmayı gerek görmediğinden logoda işleri pek kolaylaştırmayı sevmediğinden kasaya konulmamıştır diye geliyor sonucta sistemde önce bankaya yatırıp orda virman yapmayla direk kredi kartı hesabına yatırma arasındaki tek fark kolaylık yoksa ikiside aynı kapıya çikar