Birim Fiyat Hakkında.

Gönderen Konu: Birim Fiyat Hakkında.  (Okunma sayısı 497 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ehliyet

• Logo Kullanıcısı
  • **
Birim Fiyat Hakkında.
« : 26.01.2017, 10:17 »
Bir Kullanıcı grubuna ait olan kullanıcı birim fiyat girişi yapamıyor. Bunu son zamanlarda çok yaşamaya başladım.

İlgili modülden herşey açık ( satınalma hizmet faturası örnek) bütün alanlar açık
Genel Tanımlardan açık.

Ama kullanıcı bir türlü fiyat giremiyorum. aynı işlemi 2017 şirketinde yapıyorum birim fiyat değiştirebiliyor ama 2016 da yapamıyor. daha düne kadar yapıyordu herhangi bir şey değişmeden nasıl bir bu şekilde bozulabilir ne tetiklemiş olabilir.

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Ynt: Birim Fiyat Hakkında.
« Yanıtla #1 : 26.01.2017, 14:22 »
Aynı sorunu bende yaşamıştım. SYS de Firma yetkilerinde , işlem yetkilerinde , birim fiyat girilemeyen modülün, en altında yeni eklenen şöyle bir alan göreceksiniz. "Birim Fiyat & Tutar Değişikliği" bu alan muhtemelen GRİ-pasif işaretsizdir, + yapın sorun düzelecektir.
İlgili ayarı yaptıktan sonra, KAYDET demeyi unutmayınız, değişikliklerin aktif olması için ilgili kullanıcıların  programdan çıkıp tekrar girmesi gerekir.

kolay gelsin, iyi çalışmalar.

Çevrimdışı ehliyet

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #2 : 26.01.2017, 15:13 »
Üstadım orası da pasif değil  o şirketi kullanan tek kullanıcı olduğu için full bütün alanlar seçili zaten olmadı bir türlü aynı terminalden başka kullanıcı ile giriş yaptığım zaman aynı yetkiye sahip oluyor ama o kullanıcı ile girdiğim zaman yapamıyor. Ve bu olay birden bire oldu sabah yaparken akşama doğru yapamaz oldu. Enteresan bir durum bakalım 2.42 çıkmış belki düzelir. 

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #3 : 26.01.2017, 15:55 »
Buna benzer problemler ile karşılaştığımda, kullanıcıyı programdan çıkartıp tekrar girdimizde sorunun kendiliğinden düzeldiğini biliyorum.

Çevrimdışı ehliyet

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #4 : 26.01.2017, 15:58 »
:) Onuda yaptım abi önce grubu kaldırdım olmadı sonra kullanıcıyı sildim yeniden açtım sorun devam etti ama aynı isimle açtım ismini değiştireyim onun. Numara şablonunda aynı sorunla karşılaşmış baya bir boğuştuktan sonra yeni terminal yeni kullanıcı açıp öyle düzeltmiştim.

Sebepsiz arızalardan gına geldi.

Çevrimdışı ehliyet

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #5 : 26.01.2017, 16:00 »
:) Onuda yaptım abi önce grubu kaldırdım olmadı sonra kullanıcıyı sildim yeniden açtım sorun devam etti ama aynı isimle açtım ismini değiştireyim onun. Numara şablonunda aynı sorunla karşılaşmış baya bir boğuştuktan sonra yeni terminal yeni kullanıcı açıp öyle düzeltmiştim.

Sebepsiz arızalardan gına geldi.

Çevrimdışı bedofrosess

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #6 : 10.02.2017, 21:25 »
2017 firma yetkilerini 2016 yılı için kopyalayın veya yetkilerdeki genel kısmındaydı galiba birim fiyat yalnızca listeden seçilerek girilsin kısmını pasif yapın.

Çevrimdışı ehliyet

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #7 : 11.02.2017, 09:52 »
Teşekkür ederim. Yeni versiyonu yeniden yükleyince düzeldi.