verilen sipariş gelmiş gibi göstermek nasıl yaparım ??? (Alım İrsaliyesi)

Gönderen Konu: verilen sipariş gelmiş gibi göstermek nasıl yaparım ??? (Alım İrsaliyesi)  (Okunma sayısı 922 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yousemeti

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Kullanıcısı
  • Su'dan Uçak Yaparım Biner Dolaşırsın
selam degerli hocalarım ;
biz bir hata yaptık  ve verilen sipariş girerken cari hesabı yanlış girmişiz  sonra muhasebede bu urunler geldigi  zaman
verilen siparişden düşmesi için alım irsaliyesi girerken  siparişi cagırmadan alım yapmış (firama olmadıpı için)
ve maliyet yapmışlar  şimdi benim  bu  urunlerin gelmiş gibi gostermem gerekiyor nasıl yaparım  carisini düzeltim ben
şimdi  bu urunleri geldi gibi gösterim verilen sipaiş ve sipariş kalanlarını  takip etmem için super olacak

saygılarımla
Salih Hanifeoğlu

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Hocam ;

Amaç Sipariş modülündeki raporların , REZERVE , FİİLİ STOK , GERÇEK STOK ve siparilerin sevk edilip edilmediği gibi kontrollerin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi ise...

EĞER Muhasebe ilgili İrslaiyeye bağlı olarak herhangi bir ENVANTER Beyanı yapmadı ise ; yapılması gereken ilgili israliyelerin sadece Programdan çıkarılıp , ilgili siparişin RESMİ evrak üzerindeki cariye düzenlenmesi+değiştirilmesi ve yeniden israliye ve gerekiyorsa faturanın düzenlenmesi ve son bir COST çalıştırılması (Dönem Kapatma yapıldı ise dönemin açıklamsı gerekebilir)  artı son bir kez de muhasebeleştirilmenin yapılması gerekir....

Yooooo , Muhasebe departmanı beyanı vermiş dersen...o zaman veri tabanından siparişin durumunu ayarlamak lazım...sen son durumu iletirsen bir cevap buluruz...

Kolay gelsin , iyi çalışmalar....
« Son Düzenleme: 04.04.2008, 11:52 Gönderen: LsuErsoy »

Çevrimdışı yousemeti

• Logo Kullanıcısı
selamlar ersoy üstat ;
bu arada görüşemiyoruz  sigara bırakma eylemi nasıl gidiyor. umarımki devam ediyordur son telefon konuşmamızda  seni çok istekli ve  azimli görmüştüm

benim sorunuma gelincek muhasebe  yada irsaliyelerd eyapıcak bri durum kalmadı
benim  db  den  sorunu   cozmem gerekiyor  gibi geldi bana  ama bilmiyorum sen daha iyi bilirsin

benim için bu gelen urunlerin ne kadar sipairş vermişiz ne kadar kalmıs  gibi  raporlar cekerken cok lazım  oluyor
su anda  bu urunlerin hepsi siparişde ve gelmemiş olarak  gorunuyor  yurt dısından ne kadar ne urun bekliyoruz  raporu aldıgımız zaman  patlarız  diye  her seferinde dikat etmek gerekecek diye  dusunuyorum

Saygılarımla
Salih Hanifeoglu

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Hocam ;

Sana gereken şu ;

Sipariş Fiş numarasını girdiğinde , ORFLINE da ilgili fişe ait satırlardaki AMOUNT ve SHIPEDAMOUNT alanlarını AMOUNT daki rakama göre eşitleyen bir Query lazım sana...Böyle bir Query i pek az kişi yazabilir ....

Ama manuel tek tek kendim birden fazla Query ile halletsem de olur dersen bir yol var...

Önce Fiş numarasına göre ORFICHE de SELECT yaparsın , Fişin Logicalref değerini görürsün...

sonra ilgili logicalref e göre ENTERPRISDAN , ORFLINE da RETURN ALL ROWS dan AMOUNT ve SHIPEDAMOUNT için SELECT çekip soldaki değerlri sağ tarafdaki hücrelere elle yazıp...F5 ile yoluna devam edebilirsin....

Kolay gelsin , iyi çalışmalar...

Not: bugün 18.ci gün....sanırım bıraktım...:)

« Son Düzenleme: 04.04.2008, 14:53 Gönderen: LsuErsoy »

Çevrimdışı yousemeti

• Logo Kullanıcısı
tamamdır ustat  deneyelim bakalım şimdi  kafa db  tabllarler  idlerle  ugrasacak  durum yok  aksam kasarım
 manuel yaparım olmazsa cunku 80 adet  felan yani  cok degil
 yaparım gibi duruyor

sigara için  tebrik
gecemiş olsun diyelim darısı  senin yaptıgını yapmaya calısanlara dileyelim

Saygılar

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
işin ilginç tarafı bırakınca Kilo alacağımı sanıyordum , tam tersi kilo da vermeye başladım...Günde 3-4 litre su içmemim bu olayda sanırım katkısı var...

Çevrimdışı teamserdar

• Yeni Kullanıcı
  • *
bende böyle bir sorunla karşı karşıyayım ve şöyle bir yol izliyorum.
ilgili siparişi değiştiriyorum ve satırdaki tüm ürünler gelmişse statüsünü bekliyordan  kapandı 'ya alıyorum.
eğer satırın tamamı gelmemişse ilgili satırı ikiye bölüp ona göre işlem yapıyorum. ve beklyen ürün raporlarında sorun yaşamıyorum.
belki database e dokunmadan işinizi görmeye yardımcı olur.

Çevrimdışı yousemeti

• Logo Kullanıcısı
siparişin içinde statusunu  eğer bekleyenden kapandı yaparsan verilen siparişi   yok oluyor ama  gelmiş  gibi gorunmur  yani  yarım  oldu  raporlarda goremiyorum  malesef