alt birim setleri hakkında

Gönderen Konu: alt birim setleri hakkında  (Okunma sayısı 752 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Selcuk

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
alt birim setleri hakkında
« : 30.07.2010, 08:07 »
merhaba arkadaşlar bişey sormak istiyorum,

tiger2 ye univera isimli bir depo otomasyonun dan veri aktarcam. univera programından dışarıya xml olarak atıyor logo da xml olarak alıyor.

şöyle bir sıkıntı ile karşılaştım, başına gelmiş birisi vardır diye sormak istedim, üniveradan malzemeleri dışarı atarken bazı birim setlerinin bulunmadığınla ilgi hata veriyor ve o malzemeleri birimsiz atıyor.

univeradan bakarak yine aynı alt birim sırasına göre açtım olanları fakat hata verdikleri, univera programında bazı birimsetleri şu şekilde.

ad-ad-ad , ad-kl-kl gibi. bizim logoda aynı kodlu alt birim açılamıyor. aynı ismini yazıp yanına nokta filan koydum yemedi. bu sorunla karşılaşan arkadaşımız varmıdır acaba?

iyi çalışmalar

Çevrimdışı gng.ayh

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: alt birim setleri hakkında
« Yanıtla #1 : 31.07.2010, 13:42 »
univeradan stok kartlarını açmayı deniyorsun sanırım. univera alt birim kodları olarak aynı kodu 2 kere yazabiliyor logo kabul etmiyor. eğer çok sayıda aktaracağın kart var ise univeradan destek alarak kendi birimlerinde 2 kez kullandıklarını sql den değiştirip logo ya aktarıyor sonra eski durumuna geri getiriyor. sonraki ek kartlar manuel olarak açılıyor.

Çevrimdışı Selcuk

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #2 : 02.08.2010, 13:02 »
Kart sayısı evet fazla, ne mantıkla aynı birimi alt birim olarak yapmış bunu ünivera anlam veremedim.

Logo ya aktarım özelliği var ama logo nun birim mantığı ile aynı olmayan bir uygulama nasıl bir aktarım uyumu anlamış değilim.

Çevrimdışı gng.ayh

• Yeni Kullanıcı
  • *
cari kart ve muhasebe kart unvan yasak
« Yanıtla #3 : 21.09.2010, 15:32 »
sql de cari kart unvan ve adres bilgilerini, muhasebe kart unvanlarınız nasıl yasak edebiliriz

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #4 : 21.09.2010, 16:54 »
meraba
şöyle yapabilirsinizi
1.birim
ad

2.birim
ad "ad yazısından sonra alt+255 yazıp bi boşluk bırakıp öyle kaydedin