Muhasebe hesap birleştirme...

Gönderen Konu: Muhasebe hesap birleştirme...  (Okunma sayısı 695 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zamzam

• Logo Kullanıcısı Pro
« : 12.12.2008, 10:26 »
 Merhabalar;

Bünyemizde 2 ayrı tiger2 kullanıyoruz. Muhasebeleştirmeleri yapıyoruz. Resmi olarak bir tek şirket var. 2 ayrı logoda tutulan resmi muhasebe kayıtlarını birleştrime imkanımız varmıdır? Bazı müşteri kayıtları her iki şirketde de çalışılıyor. Ay sonlarında 2 ayrı döküm almak zorunda kalıyoruz. Bu iş Ba-Bs dede sıkıntı vermekte. Her müşteri için iki ayrı logodanda kayıtları çekip manuel birleştimek zorunda kalıyoruz.

Teşekkürler...

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #1 : 16.12.2008, 13:57 »
Merhaba,

Veri aktarımları ile bunu yapabilirsiniz. Veri aktarımı dışarı, veri aktarımı içeri ile yalnız unutmayın ki hesap planı aynı olmalıdır.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı zamzam

• Logo Kullanıcısı Pro
Ynt: Muhasebe hesap birleştirme...
« Yanıtla #2 : 17.12.2008, 14:21 »
sayın monseiur
 Söylediğiniz şey biraz uzun bir yol görünüyor. 2nci problem ise her iki taraftada aynı müşteriler kayıtlı ve alım satım yapılmakta. Fakat 2 tiger da müşteri no ları değişik. Sadece vergi no ları aynı. Bu birleştime işlemini yaparken alış-satış faturalarında kriter olarak vergi nosunu almalı. Aynı vergi nosuna sahip bütün işlemleri aynı cariye getirmeli.
  İşin özü bu işlem bahsettiğiniz kadar basit olmadığını düşünüyorum.

Merhaba,

Veri aktarımları ile bunu yapabilirsiniz. Veri aktarımı dışarı, veri aktarımı içeri ile yalnız unutmayın ki hesap planı aynı olmalıdır.

Kolay gelsin.