Lobjects.Dll lisansı alma ile ilgili danışmak istiyorum

Gönderen Konu: Lobjects.Dll lisansı alma ile ilgili danışmak istiyorum  (Okunma sayısı 3237 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Silinmiş Kullanıcı

• Logo Kullanıcısı Pro
Değerli üstadlarım ,

Logo ile sizin kadar çok zaman geçirmemiş bir developer'ım. Firmam için logo tiger ile entegre ticari sisteme bağlı bir web sayfası hazırlıyorum. Daha doğrusu hazırladım.

Şimdi sorgulamalar ile ilgili her aşamayı gerçekleştirebiliyorum ( Cari Ekstre , Stoklar , Alış satış Fiyatları , İrsaliye dökümleri , fatura detayları gösterimi , alınan Siparişlerin Dökümü , Satış Analizleri , sipariş alma , sipariş izleme , kargo modülü , barkod modülü vs. vs. ). Fakat SQL ile veritabanına veri girişi yapmak istemiyorum veri bütünlüklerini bozabileceğimi düşünüyorum. Bu aşamada Lobjects bileşeni ile çözüm üretebileceğim konusunda kesin karar vermiş durumdayım. Bölgemizde bulunan logo bayii ile irtibata geçerek Lobjects.dll lisansını alacağım fakat bu noktada şu sıkıntım var.

1 - Aceba gerçekten çözümü bu lisans ile sağlayabilecekmiyim.
2 - Bu bileşenin lisansını satın aldığımda bu dosya ile geliştirdiğim programları dağıttığımda diğer kullanacak kişilerinde bu lisansı almaları gerekirmi ?
3 - Bu dosya ile ilgili kaynak sıkıntısı ve eğitim sorunları var bunlarla ilgili sıkıntı yaşarmıyım.

Sizden bu sorularıma cevaplar rica ediyorum ve elinizde mevcut olduğunu söylemiş olduğunuz bu dosya ile ilgili teknik döküman dosyalarını bana gönderebilirmisiniz.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
Mail adresim : baranseren@hotmail.com

Çevrimdışı Taner YILMAZ

• Logo Kullanıcısı Pro
bahsettigin yani yaşarmıyım dedigin olayların hepsini yaşarsın kardeşim.
yani
1- Evet çözümü bu lisanla halledebilirsin kesin çözümdür.
2- Evet lobjects.dll lisansını tigerı ve senin programını kullanacak olan her makinaya ayrı ayrı lisan almak zorundasın.
yani servera register ediyorsun ve ona verileri dışardan ekleme şansın oluyor.
3- Bu dll konusunda kimsenin agzını bıcak açmaz logo dahil buna.(Bilgi paylaştıkca güzel diyenler nedense bilgisini kibirinden kendine saklar)

Sonrada bilgiyi payşanın sadece bizim gibi acemi çaylaklar oldugunu görürüz.
onlarda bi laf ettikmi cak cak lamaya başlarlar.
Cak cak edeceklere şimdiden yazıyorum ki demedi demesinler diye.
bak bu yazdıklarım delildir ona göre.

• Logo Kullanıcısı Pro
Peki hocam bu lisansı satın aldım bu durumda da mı bana bilgi ve dökümanı sağlanmayacak yani sadece almak için almak istemiyoruz bu ürünü neticede ücreti 500 dolardan yüksek bildiğim kadarı ile.

bu ürünü kullanan yada kullanmayı bilen varmı peki tam anlamıyla bunu da merak ettim açıkçası

Satın almış ve geliştirme yapmış arkadaşlardan özellikle rica ediyorum ne gibi zorluklar yaşadığınızı aktarabilirmisiniz. DLL i alarak serverda IIS üzerinden kendi makinamdan ise Ajax ile bu dll e veri ekletecek sayfayı inherit edecek şekilde bir tasarım yapacağım sanırım başka bir çözüm yok aklıma gelen.

Çevrimdışı Taner YILMAZ

• Logo Kullanıcısı Pro
yaşayacaklarını sen sordun ben yazdım gerisini neden hala soruyorsun anlamadım.İnanmak mı istemiyorsun benmi yanlış yazdım diye şüpheye düştüm bir an.
Evet destek konusunda kendini dll konusunda yetiştirmen lazım mantıgı alacaksın ögreneceksin bilgi dökümanı olarak sana verilen nasıl yüklenecegi ve çalıştırılagı register edilecegi ile ilgili gerisini kendin ugraşlarınla ögreneceksin logo da öyle 3 kuruşa 5 köfte yok ayrıyeten eger destek ücreti ödersen alırsan sana bir operatör yardımcı olur oda fazla bilgi degildir genelde bizim yapabilecegimiz bu kadar epey bir telefon karmaşası sonuç kızgın bir logo dll kullanıcısı ve bu kızgınlıgın nedenini kavrayamamış ve karşısındakine homurdanan bir operatör. Sonuç bu ama illede ben işi çözecegim diyorsan bu konuda bu yolu önceden katetmiş bir arkadaş tanıyorum ulaşabilirsem senin bunları yaşamadan ondan faydalanman daha iyi olur.Ben bu konuda daha tam bilgi li degilim ben yaşadıklarımı aktardım. Sende yaşamak istemiyorsan nasihatten ders al bu arkadaştan destek alırsan yolu % 90 aşmış olursun vakit kazanırsın.   

• Logo Kullanıcısı Pro
gerekli bilgilere ve dökümanlara ulaştım , sanırım çözümüm gerçekten bu 300 sayfa yaklaşık çıktı aldım sonuçları iletirim ;)

• Logo Kullanıcısı Pro
yaşayacaklarını sen sordun ben yazdım gerisini neden hala soruyorsun anlamadım.İnanmak mı istemiyorsun benmi yanlış yazdım diye şüpheye düştüm bir an.
Evet destek konusunda kendini dll konusunda yetiştirmen lazım mantıgı alacaksın ögreneceksin bilgi dökümanı olarak sana verilen nasıl yüklenecegi ve çalıştırılagı register edilecegi ile ilgili gerisini kendin ugraşlarınla ögreneceksin logo da öyle 3 kuruşa 5 köfte yok ayrıyeten eger destek ücreti ödersen alırsan sana bir operatör yardımcı olur oda fazla bilgi degildir genelde bizim yapabilecegimiz bu kadar epey bir telefon karmaşası sonuç kızgın bir logo dll kullanıcısı ve bu kızgınlıgın nedenini kavrayamamış ve karşısındakine homurdanan bir operatör. Sonuç bu ama illede ben işi çözecegim diyorsan bu konuda bu yolu önceden katetmiş bir arkadaş tanıyorum ulaşabilirsem senin bunları yaşamadan ondan faydalanman daha iyi olur.Ben bu konuda daha tam bilgi li degilim ben yaşadıklarımı aktardım. Sende yaşamak istemiyorsan nasihatten ders al bu arkadaştan destek alırsan yolu % 90 aşmış olursun vakit kazanırsın.   

Bahsettiğiniz arkadaşınız ile nasıl iletişime geçebilirim ?

Çevrimdışı Taner YILMAZ

• Logo Kullanıcısı Pro
kalem yazılım kayseri bi araştır bulamazsan haber et ben araştırayım.

• Logo Kullanıcısı Pro
Objects ile logoya bağlandım, login oldum , firma seçtim

şimdi fiş ekleme kısmı geliyor sanırım çözeceğim gerek kalmayacak gibi.

Çevrimdışı Taner YILMAZ

• Logo Kullanıcısı Pro
sevincli haberlerini bekliyorum

• Logo Kullanıcısı Pro
sevincli haberlerini bekliyorum

Fiş kaydını yaptım şimdi bir kaç ince nokta var dövizli miktarlar düzgün gelmiyor ve object ile açtığım fişler elle müdehale edildiğinde kısmen yani bazen hatalar veriyor. ( Lisans kısmını hiç sormayın bi şekilde çözdüm ama tam anlamda işimi görürse satın alacağım kesin  ;D ) Yanlız web tabanlı IIS üzerinden login olamadım o kısımda eksik bilgiler var DCOM bileşeni olarak ekleyemedim sanırım ondan olsa gerek devam ediyorum. Tam sonuçlansın acaip kapsamlı bir döküman hazırlayabilirim üstadların izini olursa da yayınlarız
« Son Düzenleme: 07.06.2009, 23:14 Gönderen: baranseren »

Çevrimdışı Taner YILMAZ

• Logo Kullanıcısı Pro
kolay gelsin başarılar

Çevrimdışı destekciyim

• Yeni Kullanıcı
  • *
SQL için çözüm üretecek arkadaş.
« Yanıtla #11 : 08.06.2009, 19:25 »
Eğer SQL 'e sağlıklı ve doğru şekilde okuma/yazman işlemi yapmasını, LBS nin data hiyerarşisini ve çalışma mantığını  tamamen anlayamadan herhangi bir program üretmen  mümkün değil.

Bunu rahatlıkla söylüyorum SQL'e (ADO.NET) hakim bir yazılımcının veri bütünlüğü bozması diye bir durum olamaz.

Ürettiğim yazılımlar uzun yıllardır sorunsuz şekilde kullanılıyor OBJECT.DLL OLMADAN.

Sevgiler,

• Logo Kullanıcısı Pro
Ynt: SQL için çözüm üretecek arkadaş.
« Yanıtla #12 : 09.06.2009, 22:32 »
Eğer SQL 'e sağlıklı ve doğru şekilde okuma/yazman işlemi yapmasını, LBS nin data hiyerarşisini ve çalışma mantığını  tamamen anlayamadan herhangi bir program üretmen  mümkün değil.

Bunu rahatlıkla söylüyorum SQL'e (ADO.NET) hakim bir yazılımcının veri bütünlüğü bozması diye bir durum olamaz.

Ürettiğim yazılımlar uzun yıllardır sorunsuz şekilde kullanılıyor OBJECT.DLL OLMADAN.

Sevgiler,

Arkadaşım SQL ile dediklerini yaparım veri de girerim fakat şu var Stoktan düşmesi muhasebe kayıtlarına işlenmesi bir dünya işlem gerektiriyor. Amerikayı neden yeniden keşfe çıkalım ki adamlar yapmış kullanalım diye bizde kullanmaya çalışıyoruz.

SQL ile yada program ile bir fiş kaydını nasıl yaptığınla ilgili kod örneği ekleyebilirsin bu dediklerini yapmışsan . Rica edelim madem varsa böyle bişe bizde boşa para vermeyelim.

Çevrimdışı destekciyim

• Yeni Kullanıcı
  • *
Verimllik ve esneklik için uygun değil.

Çevrimdışı mdtyazilim

• Yeni Kullanıcı
  • *
  • Mdt Yazılım Danışmanlık
Merhaba,

ASP.NET kullanıyorsanız LObjects.dll yerine LObjects.exe kütüphanesini kullanmalısınız.