Tanımlı alan

Gönderen Konu: Tanımlı alan  (Okunma sayısı 1126 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

addd

• Ziyaretçi
Tanımlı alan
« : 16.06.2010, 18:14 »
Merhaba, kuruluş bilgilerinde muhsaebe fişleri için tanımlı alan yapmaya çalışıyorum fakat rapor içerisinde hiç bişey getirmiyor standart alana ekleniyor..eklemek istediğim şey özel kodlar.Nasıl yapabilirim yardımcı olurmusunuz sql le falanmı alakası var:S

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
Ynt: Tanımlı alan
« Yanıtla #1 : 16.06.2010, 19:11 »
muhasebe fişlerinde özel kod alanı zaten var, yine de tanımlı alan eklediyseniz rapor tasarımında tanımlı alan metin kutucuklarına bakın ve sıra numarasını yazın

addd

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 17.06.2010, 09:12 »
özel koda mesela 1 veya A diyorum bunların o satırdakı borc veya alacak toplamlarını getırmesını istiyorum bnu yaptım .fakat burda tanımlı alanlarda listeden seç diyorum sayısal yada metin yazıyorum alan kısmında içine.Sonra rapora girip bakıyorum ama hiç birşey yok standart alandan seçiyorum ama bişey gelmiyor

addd

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 17.06.2010, 15:07 »
merhaba arkadaslar bu sys den girilen tanımlı alanların mantıgı nedır sadece fiş içerisinde bılgı gorebılmekmı bilgisi olan bırısı varsa aydırnlatabılırmı benı kullanıım amacını anlayamadım tam olarak yardımcı olursanız cok sevınırım

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #4 : 17.06.2010, 17:57 »
standardın dışında metin ve sayısal alanlar eklemeye yarar. bu bilgiler veri izlerken raporlarken kullanılabilir.

addd

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 17.06.2010, 17:58 »
rapor alırken bunu kolonlara ekleme şansım yok değilmi fişin içine ayrıyeten ekleyemiyoruz sanırım:(

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #6 : 17.06.2010, 17:59 »
raporların çoğunda tanımlı alan metin tanımlı alan sayısal diye kolonlar var oradan çekebilirisniz

addd

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 17.06.2010, 18:01 »
demek istediğim şu kolonlarda olmayan eklemek istediğim şeyi tanımlı alanda ekleyip kolon ekleyip bunuda raporda görebilirmiyiz

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #8 : 17.06.2010, 18:03 »
evet fiş içerisine sağ tık tanımlı alanlarla giripil gerekli alanlar doldurulur. raporlarda da tanımlı alan metin yada sayısal seçilir tanımlı alan sıra numarası yazılıp bilgi alınabilir.

addd

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 17.06.2010, 18:09 »
biliyorum cok uzattım  :'( ama bu tanıımlı alanı kolon şeklinde fiş içine ekleyebilirmiyim

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #10 : 17.06.2010, 18:11 »
hayır fiş içerisine kolon olarak eklenmez. fiş içerisinde sağ tık tanımlı alan ile ulaşılabilir. fakat tiger uyarlama uzmanları ile irtibata geçerseniz ücreti karşılğınıda istediğiniz fişlere kolon ekleme şansınız olabilir.

addd

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 17.06.2010, 18:13 »
çok teşekkur ederım aydınlattıgınız için çok saolun :)