go da yedek alamıyorum

Gönderen Konu: go da yedek alamıyorum  (Okunma sayısı 2678 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

merek1983

• Ziyaretçi
Ynt: go da yedek alamıyorum
« Yanıtla #15 : 14.01.2012, 05:00 »
Pasif kullanıcılar için basıt arayüz programları bu programı yükle bilgisayarına kolaydır diledigin gibi yedek alabilirsin
Üretici: Üçboyut Mühendislik
Dili: Türkçe
Eklenme Tarihi: 26.09.2007
Boyutu: 436 Kb
Lisans: Freeware
Kısıtlamalar: Sınırsız
Sistem Gereksinimi: Windows 98/Me/NT/2000/XP

Yedek Alma Programı. Program istenildiği takdirde Zip formatında sıkıştırma da yapıyor. ıstediğiniz saat ve günlerde seçtiğiniz klasörleri ve/veya dosyaları hedef klasörünüze otomatik kopyalar ya da zip formatında sıkıştırır.

- SQL server çalışan makinalarda SQL serveri data dosyalarını yedek alabilmek için otomatik stop ve start eder.

- Program Çalışırken olan olayları ve hataları bir log dosyasına yazar ve istenilen maile her yedek alındığında yolllar.

- SysTray da çalışır ve bellekte fazla yer kaplamaz.

- ıstenildiğinde windows ile beraber başlar ve otomatik olarak çalışır.

Not:
- Program önce rar ile sıkıştırılmış sonra da zip ile sıkıştırılmıştır.

- Programda Zip ile sıkıştırma yapabilmek için program ile beraber gelen dll dosyasının programın çalıştığı klasörde olması gerekmektedir.

Kaynak: http://www.msxlabs.org/forum/ucretsiz-beta-yazilimlar/59529-yedek-alma-programi.html#ixzz1jOjAdcdr

Çevrimdışı htbil

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #16 : 14.01.2012, 11:20 »
teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için proğramıda kurdum yedeğini aldı ama şöle bişi dikkatimi çekti proğramdan önce ben proğram files in içne girip microsoft sql server klasörüne girip mssql in içindeki data kalsörünün içinde bulunan LKSDB111_Data LKSDB111_Log dosyalarını almıştım bilgisayarın d bölümüne proğramdanda aldım ikisinin boyutlarını karşılaştırdım farklı ikiside mesela manuel olarak aldığım dataların boyutu lksdb111_data : 70.144kb proğram aracılığı ile aldığımda ise mssqlsystemresource boyutu 39,232kb olarak görünüyor

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
« Yanıtla #17 : 14.01.2012, 13:25 »
Hatda şunu da dene , o aldıgın backup'ı zip'le 5 mb'a dustugunu goreceksin ,Buda sana icinde bulundugun 3 farklı olayı anlamaı saglıcaktır ,

.MDF ve .LDF bu Database 'nin Çalıştıgı Dosyalardır ,bunlar restore edilemez,Attach yada Detach edilebilir ,yani import,export gibi,en son aldigin ise DB nin backupıdır ,buda attach ,detach edilemez, Restore Edilebilir ,Yani Sole düsün ,  excel dosyani kopyalayıp yedegini alman baska bisey,NtBackup gibi Bir backup programi ile excel dosyalarini yedeklemen başka bir ley .

merek1983

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 15.01.2012, 03:15 »
kolay gelsin :D eyer baska sorun olursa yaz çözeriz

Çevrimdışı htbil

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #19 : 16.01.2012, 09:02 »
teşekkür ederim sağolun