Yedeği Geri Yüklemek...

Gönderen Konu: Yedeği Geri Yüklemek...  (Okunma sayısı 4596 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bysansar825

• Logo Kullanıcısı
  • **
Ynt: Yedeği Geri Yüklemek...
« Yanıtla #15 : 26.01.2012, 13:56 »
Birol Bey cevap için Teşekkürler,Yaptığım işlemlerden farklı işlem açıklamışsınız bunlarıda deniyeceğim anlatımınızdaki Tek anlamadım nokta in Place Upgrade Ne demektir. Bu konuyu biraz daha açıklarsanız sevinirim.

Birol Bey birde SQL2005 kurduğumda Sutudia Manegerden Connet yapsam bile VTYONET ile Veri Tabanına Bağlanamıyorum.Bununda sebeini bliyormusunuz acaba VTYONET neden çalışmaz ki 2005 de bu konudada bilgi verebilirseniz iyi olur.
Tekrar Teşekkürler.
« Son Düzenleme: 26.01.2012, 13:59 Gönderen: bysansar825 »

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
« Yanıtla #16 : 26.01.2012, 14:07 »
1.in place upgrade > program kaldırmadan yapılan upgrade geçişlerine denir
2.VTyonet'in guncel surumu var

http://www.artibilisim.com/prg/vtyonet.zip   indir bi dene ,

olmadı .logodb.cfg dosyasını sil ama copte kalsın :) sonra programın .cfg dosyasını yeniden olustur (yani yeniden .sys calistir)

Olmadı ara beni kurtarim seni :)

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #17 : 26.01.2012, 14:11 »
Birol Bey cevap için Teşekkürler,Yaptığım işlemlerden farklı işlem açıklamışsınız bunlarıda deniyeceğim anlatımınızdaki Tek anlamadım nokta in Place Upgrade Ne demektir. Bu konuyu biraz daha açıklarsanız sevinirim.

Önemli olan Açıklananları ve bildiklerini uygulayabilmek zaten .yoksa herkes her okudugunu yapabiliyor olurdu .

Çevrimdışı bysansar825

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #18 : 26.01.2012, 14:27 »

Önemli olan Açıklananları ve bildiklerini uygulayabilmek zaten .yoksa herkes her okudugunu yapabiliyor olurdu .

Birol bey SQL konusunda çok iyi olmasada en azından anlatılanları yapabilecek şekilde olduğuma inanıyorum zaten aksi takdirde SQL ve DATA gibi bir işlemlerle oyun değilki yapmaya çalışsam tabii dediğim gibi kendime yetecek kadar ama bu SQL 2005 konusunda her işte olduğu gibi bir püf nokta var ama onu yakalayamadım sanırım .Genelde Direk hazırcı değilimdir araştırır kafa ALLAH Razı olsun sizin gibi insanlarda bu sitlerde bir yandan öğrenmiş olur bir yandan da işmi halletmiş olurum.

1.in place upgrade > program kaldırmadan yapılan upgrade geçişlerine denir
2.VTyonet'in guncel surumu var

http://www.artibilisim.com/prg/vtyonet.zip   indir bi dene ,

olmadı .logodb.cfg dosyasını sil ama copte kalsın :) sonra programın .cfg dosyasını yeniden olustur (yani yeniden .sys calistir)

Olmadı ara beni kurtarim seni :)

Birol Bey şuan işyerinde bu denemeleri yapmak için pek musait değilim ,Akşam Makinayı Eve götürüp Rahat kafa ile orda denemeyi düşünüyorum ,bir aksilik olmazda eve geç gitmezsem ve Akşamki denemelerimde de başarısız olursam Teamwiver ile gerekirse benim Pc ye Bağlanıp yapma imkanınız varsa  Msn verirseniz ekleyim akşam Team ile yapabilirseniz sevinirim.
Cevabınız evet olursa Ben SQL2000 ni felan isterseniz kaldırırm ondan sonra siz bağlanırsınız.
Tekrardan Teşekkürler.
Kolaygele.

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #19 : 26.01.2012, 14:43 »
Bizim burda amacımız ,bilgi,egitim ve tecrubelerimizin zakatını vermek ,ama birazda çaba şart ,Akşam için söz veremem .

Çevrimdışı bysansar825

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #20 : 26.01.2012, 14:52 »
Birol Bey Akşam için ne siz bana söz verebilirsiniz nede ben size ,Malum işten geç çıkarız eve gider işimiz olur ,Misafir gelir vs... vs... Akşam olmaz yarın olur almadı daha ilerki musait bi zaman olur yoksa Akşama tabiki kimse kimseye söz veremez .Neyse ben sizin şu son anlattıklarınızı vaktim olursa Akşam bi deneyeyim sonucu yazarım :))
İnşaallah bu kez olur :))

Ha bu arada bu adresten SQL2008 indirip Geçebilirsem geçmişken 2008 geçeyim diyorum Artısı Eksisi ne olur bu konuda fikriniz varmıdır.Yoksa SQL2005 çok çok yermi dersiniz.Dosya Boyutuna Baktımda 4 GB gibi diğerleri 100 MB felanken bunun özelliği nedir acaba gerek yoksa hiç girmeyem 2008 :)

Tekrar Teşekkürler.
Kolaygele.
« Son Düzenleme: 26.01.2012, 14:57 Gönderen: bysansar825 »

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #21 : 26.01.2012, 14:56 »
Burna onemli nokta alınan data yedeginin yada .mdf lerin saglıklı olması ,gerisi kolay . Bilgisayarınızda Visual Studio  .NET var ise buda Sql Management tarafında sorun yasatabilir .

Sanada kolay gelsin .

Çevrimdışı bysansar825

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #22 : 26.01.2012, 14:59 »
Visual Studio aynı şeymidir bilmiyom ama Visual Basic 6.0 Var Birde Net Framework 2.0 kuru bahsettiklerin bunlarmıdır acaba ?