çek/senet bordro iptali

Gönderen Konu: çek/senet bordro iptali  (Okunma sayısı 1891 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turk_lighthouse

• Yeni Kullanıcı
  • *
çek/senet bordro iptali
« : 25.06.2008, 10:41 »
selam
size bir sorum olacak..yanıtlarsanız sevinirim..
logo go kullanıcısıyım. çek/senet bordrolarında kayıtlı olan bir bordrroyu çıkarmak istiyorum..yalnız kaldıramıyorum..bordroda hareket gören kayıtlar var mesajı geliyor. daha önce senet girişi yapmıştım.ve bu senetleri iade işlemi yapmıştım.. ama bu kayıtalrı sistemimden tamamen simek istiyorum.. ne önerirsiniz...
tşk ederim..

Çevrimdışı Koray Ü.

• Uzman Kullanıcı
  • Logo Uzmanı
çek/senet bordro iptali
« Yanıtla #1 : 25.06.2008, 11:35 »
evet, bordroda işlem gören çek-senet olduğu zaman bordroyu çıkartamazsınız. sorgu ile çıkartmak mümkün belki ama bu da sisteminizde diğer başka hatalara yol açabilir.

o yüzden, işlem gören çek-senet kartlarının işlemlerini bir bir geri almanız lazım. yani, mesela bir çeki girip, sonra bankaya tahsile çıktınız, oradan da tahisl olup banka hesabına geçti diyelim. önce "bankada tahsil" bordrosunu, sonra "bankaya çıkış" bordrosunu en son da "çek giriş" bordrosunu çıkartmalısınız.

işlemlerden önce yedek almayı da unutmayın tabi..

Çevrimdışı turk_lighthouse

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: çek/senet bordro iptali
« Yanıtla #2 : 25.06.2008, 14:42 »
YARDIMINIZ İÇİN ÇOK SAĞOLUN... YALNIZ....
ÇEK/SENET KARTLARINA GİRDİM.. MÜŞTERİ SENETLERİNİ SEÇTİM
İADE EDİLEN SENETLER İADE EDİLDİ OLARAK GÖZÜKÜYOR
ÖNCE BURDAN BAŞLAMALIYIM SİLMEYE.. ANCAK SAĞ TIKLAYINCA.. SADECE DEĞİŞTİR ÇIKIYOR.. KAYIT  ÇIKARMA YOK .. TOPLU KAYIT ÇIKARMA DA ÇALIŞMIYOR..
BAŞKA BİR ADIM MI DENEMELİYİM???

BU SENETLERLE İLGİLİ KAYITLARI TAMAMEN SİLMEK İSTİYORUM .. EN SON ADIMDAN BAŞLADIM.. OLMADI ..