Ba Bs Formları

Gönderen Konu: Ba Bs Formları  (Okunma sayısı 2679 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sweet

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ba Bs Formları
« : 02.08.2008, 09:55 »
arkadaşlar logo go 1.81.00 sürümünü yeni kurdum daha önceden daha eski bir versiyon vardı ve yeni çıkan versiyonlarda Ba Bs formlarının daha kolay yapıldığını öğrendim aceba bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz nasıl bir yol izlemem gerekiyor??? tşk ederim

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
Ynt: Ba Bs Formları
« Yanıtla #1 : 02.08.2008, 14:27 »
muhasebe menüsü altında e-beyanname menüsünde bulabilirsiniz. orada formba-formbs şeklinde fiş seçip dönemi aylık yapıpı alabilirsiniz

Çevrimdışı sweet

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 02.08.2008, 15:16 »
muhasebe menüsü altında e-beyanname menüsünde bulabilirsiniz. orada formba-formbs şeklinde fiş seçip dönemi aylık yapıpı alabilirsiniz

peki memorphin dediğini yapcamda o nereden alacak bilgileri e-beyanname içerisine ??? orasını yapamadım

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #3 : 02.08.2008, 18:11 »
mevcut firmadaki alınan-kesilen faturalara göre hesaplayacak. parametreler kısmında da ba-bs limitini ayarlayabilirsin

Çevrimdışı sweet

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 03.08.2008, 10:27 »
memorphin ben versiyonu yeni güncelleme yaptığım için öncelerinde yoktu yeni versiyonda muhasebe fişinin içerisinde bs bs için işaretlenmesi gereker yerler var faturaları işlerken oraları işaretlemem gerekiyor galiba ondan sonramı e-beyanname modülünün içerisine gelecek bilgiler ???????????

Çevrimdışı redne84

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #5 : 03.08.2008, 14:32 »
bayinizden ba ve bs ile ilgili dökümanı isteyiniz

Çevrimdışı sweet

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #6 : 04.08.2008, 08:04 »
redne84 tşk ederim ama bu dökümanı internetten bulma imkanım yokmu ?????????

Çevrimdışı sweet

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #7 : 04.08.2008, 09:34 »
arkadaşlar Ba ve Bs formlarını yaparken ekteki sorun çıktı aceba nasıl çözebilirim kdv dahil fiyat gösteriyor oykası kdv hariç fiyat olması gerekir :(

Çevrimdışı extanbul

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #8 : 09.09.2008, 10:27 »
arkadaşlar bende bir şey sormak istiyorum. yeni konu açmayayım buradan sorayım istedim. form ba - bs lerde hesaplar tutmuyor neden olabilri acaba? bir sorgusu var mı bana yardımcı olacak. mesela bir müşteriye mart ayında 100 ytllik fatura kesilmiş ama 30 000 ytl lik gözüküyor nedendir? teşekkür ederim.

Çevrimdışı Koray Ü.

• Uzman Kullanıcı
  • Logo Uzmanı
Ba Bs Formları
« Yanıtla #9 : 09.09.2008, 10:38 »
yeni versiyonlarda sistem, cari kartları vergi numarası üzerinden değerlendiriyor.
eğer birden fazla carinin vergi numarası aynıysa sistem bunu tek hesapta topluyor. bu durum veri numarası olmayan kartlar için de geçerli. size öncelikle vergi numaralaında bulunan boşlukları silmenizi, sonra da çakışma olup olmadığını ve vergi numaralarının eksiksiz girilip girilmediğini kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Çevrimdışı ozgurcevik

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #10 : 10.09.2008, 01:39 »
arkadaşlar bende bir şey sormak istiyorum. yeni konu açmayayım buradan sorayım istedim. form ba - bs lerde hesaplar tutmuyor neden olabilri acaba? bir sorgusu var mı bana yardımcı olacak. mesela bir müşteriye mart ayında 100 ytllik fatura kesilmiş ama 30 000 ytl lik gözüküyor nedendir? teşekkür ederim.

Slm BA - BS formları hazırlanırken vergi dairesi numaraları çok önemli. Vergi dairesi numaraları içinde kesinlikle 123 456 7890 gibi boşluklar bırakmayın 1234567890 gibi birleşik olarak yazın. Ayrıca cari kartlarda kesinlikle vergi dairesi ve vergi numaralarını doldurun. Boş bırakılırsa hatalı hesaplayacaktır. Yurt dışı bağlantılı çalışan arkadaşlardan e numara yoksa ne yapıcaz gibi bi takım sorular gelecektir. Böyle bi durumda birbiri ile uyuşmayan rastgele sayılar verin.

Boş bıraktığınız taktirde sistem hesaplama yaparken karşısına çıkan ilk cari karta vergi numarası boş olan cari kartlarla yapılan bütün işlemleri yüklüyor. Burdaki 100 ytl lik işleme karşılık 30.000 ytl görünmesi de %99 bundan kaynaklanıyor. Eğer o müşterinin vergi dairesi numarasını düzeltip tekrar hesaplatırsan bu seferde başka bi müşterinde 29.900 ytl lik bi işlem görünecektir. Sen her müşteri yi düzelttiğinde bi sonraki müşteriye azalarak devam eden yüklemeler yapacaktır. Taki bütün cari kartların vergi numaralarında sorun kalmayınca ya kadar.

Tabi aynı şekilde vergi numaraları da aynı olmamalıdır. Ki bu resmiyette mümkün değil. Böyle bi durumda vergi numarasını tanımlarken mutlaka hata yapmışsınız demektir.

Çevrimdışı extanbul

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #11 : 15.09.2008, 09:06 »
teşekkür ederim. bugun deneyeceğim.

Çevrimdışı redne84

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #12 : 17.09.2008, 17:32 »
birde arkadaşlar genel muhasebeden veri alacaksanız ilgili mahsup fişinde cari kimlik nosunun aynısını kdv satırınada kopyalayacaksınız. aksi takdirde kdv yi dahil alır.

Çevrimdışı extanbul

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #13 : 21.10.2008, 13:15 »
arkadaşlar form ba-bs lerde 30000 ytl sınırı mı var ? 8000 ytl lik değilmiydi form ba Lar?

Çevrimdışı ozgurcevik

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #14 : 21.10.2008, 13:20 »
Yıllık ve aylık olarak değişiyor...

Ayarlardan değiştirebiliyorsun...