devir ile ilgili...

Gönderen Konu: devir ile ilgili...  (Okunma sayısı 1036 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ayça

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
devir ile ilgili...
« : 27.12.2007, 11:58 »
müşterim bakiyesiz devir istiyor,cari kart ve hesap planı kartlarını bakiyesiz devretmek ister ancak malzeme kartlarını istememektedir yani stok kartlarım olmasın ben elle teker teker gireyim der.Devri bakiyesiz yaptıktan sonra sql tarafında nasıl bir sorgu çalıştırayım ki malzeme kartlarını silsin ...
teşekkürler..

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
devir ile ilgili...
« Yanıtla #1 : 27.12.2007, 12:34 »
Bu soruya buradan cevap vermek doğru olmaz , Sonuç da amacınız bir rapor almak değil , bir sorunu çözmek , bu sorunun cevabı bir sorun yaratmaya yönelik de kullanılabileceğinden.....

Truncate yapmadan önce mutlaka veritabanınızın yedeğini alınız...

Kodu yazmak yerine anlatmayı uygun görüyorum....Stok tablesinin içindeki mü (y) satırı hariç , tüm satırları boşaltan bir query yazmalısınız...TRUNCATE bunun için uygun olabilir...ayrıca mü satırı genellikle 1.ci satırdır...dolayısı ile birinci satır haricindeki tüm satırları boşaltabilirsiniz....

« Son Düzenleme: 27.12.2007, 12:42 Gönderen: LsuErsoy »

Çevrimdışı bimtek

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
devir ile ilgili...
« Yanıtla #2 : 29.12.2007, 14:33 »
Bence yeni bir firma acılıp istediği bölümleri aktarım yapabilir.

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Ynt: devir ile ilgili...
« Yanıtla #3 : 29.12.2007, 14:39 »
Bence yeni bir firma acılıp istediği bölümleri aktarım yapabilir.

Firma kopyalama esnasında otomatik olarakStok kartları da kopyalanmıyor mu ?

Çevrimdışı mrbilgi

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 09.01.2010, 13:11 »
devir yaptıktan sonra cari hesap açılış fişlerini silebilirsin 2 yada 3 fiş var onları silersen sıfır bakiye olarak gelir stoklarında normal geçmiş olur diğer yıla

Çevrimdışı I3ulent

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #5 : 09.01.2010, 20:02 »
Bence mantık olarak bir sorgu ile tüm stok kartlarını kullanım dışı yaptıktan sonra, logo içerisinde tümünü seçip toplu kayıt çıkarmak uygun olacaktır.

Çevrimdışı tcogay

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
  • Logo Bayi
« Yanıtla #6 : 09.01.2010, 20:33 »
merhaba,
devir yaptıktan sonra açılışve devir fişlerini çıkartın. stok kartlarını sql tarafında kullanım dışı yapın. bunun için items tablosundaki active alanını 1 olarak yasak yapın.  logo tarafında ctrl+a ile hepsini işaretleyin ve sağ tık ile toplu kayıt çıkar.
belki biraz uzun bir yoldur ama daha güvenilir bir yoldur.

Çevrimdışı I3ulent

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #7 : 10.01.2010, 13:53 »
:)

Çevrimdışı ugurdede193

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #8 : 11.01.2010, 10:05 »
arkadaşlar forum 2007 de acilmiş, tahmin ediyorum arkadaş sorununu çözmüştür :):)

Ama sql den anlamayanlar için bende bir çözüm sunayım. Programdan makro ayarlayın, bırakın kendi kendine çözsün :) ben çok kullanıyorum, sql bazen daha büyük sorunlara yol açabiliyor, bence en temiz yolu bu.

Not: birde yardım isteyen arkadaslar, sorunlarını nasıl aştıklarını belirtirlirse, sonradan okuyanlar için daha verimli olacaktır diye düşünüyorum. herkes için söyledim, bu forumu açan arkadas ustune alınmasın lutfen.