devir stok değerleri

Gönderen Konu: devir stok değerleri  (Okunma sayısı 1172 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erhan2484

• Uzman Kullanıcı
  • Logo Uzmanı
devir stok değerleri
« : 22.12.2008, 16:17 »
lks ve go nun önceki versiyonlarında devir işleminde stok miktarları devir ediyor fakat stok değeri devir etmiyordu yeni versiyonlarda bu sorun düzeltildimi acaba (geçen sene stok değerlerini tek tek girmek zorunda kalmıştım bu da bayağı vakit alıyor)

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
Ynt: devir stok değerleri
« Yanıtla #1 : 22.12.2008, 16:40 »
Bence o sizin yaptığınız bir hatadan kaynaklanmıştır.
Devir yaparken sadece stok miktarlarını devret i seçmişseniz tutarları devretmemiş olabilir.
Veya seçtiğiniz maliyetlendirme türünden meydana gelmiş olabilir. Örneğin fifo yu seçerseniz ama yıl içinde stoğunuz - (eksi) ye düşmüşse size tutar hesaplıyamayacaktır. - olduğu halde tutar almak istiyorsanız girişlerin ortalamasını seçin o zaman tutarları da devreder.

İyi çalışmalar.

(KY)

Çevrimdışı erhan2484

• Uzman Kullanıcı
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #2 : 22.12.2008, 18:03 »
cevabınız için teşekkür ederim, devir yaparken ortalama değere göre devir yaptığımda stok miktarlarını hatalı devir ediyor sadece stokları devrettiğimde miktarlar doğru devir ediyor fakat değer gelmiyor

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #3 : 22.12.2008, 18:37 »
stok dönem içeriseinde eksiye düşmüşse maliyet hesaplanmıyor doğal olarak sıfır olarak atıyor

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #4 : 22.12.2008, 18:48 »
devir yaparken ortalama değere göre devir yaptığımda stok miktarlarını hatalı devir ediyor sadece stokları devrettiğimde miktarlar doğru devir ediyor fakat değer gelmiyor

Bir ara bu sitede maliyet türlerine göre verdiği tepkileri yazmıştım. sadece girişlerin ortalamasını seçtiğimde - olduğu halde tutar hesaplıyordu.  Şu an hangi mesaj olduğunu hatırlamıyorum. Ama girişlerin ortalaması diye aratırsanız büyük ihtimal bulursunuz.
  O yüzden size bundan bahsetmiştim.
İyi çalışmalar.

(KY)

Çevrimdışı yes107

• Logo Kullanıcısı Pro
devir stok değerleri
« Yanıtla #5 : 24.12.2008, 12:22 »
arkadaşlar sorunlar aynen devam ediyor bir tane 31.12.2008 tarihli satış irsaliyesi girin ambarı farklı olsun ve bu irsaliyeden tüm ürünlere satış fiyatı verin ve devir yaparken son satış fiyatı seçerseniz devir yapıyor