GO MM2 De Could not Write hatası iyüzünden şifre alamıyorum... Lütfen yardım..

Gönderen Konu: GO MM2 De Could not Write hatası iyüzünden şifre alamıyorum... Lütfen yardım..  (Okunma sayısı 719 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sair

• Logo Kullanıcısı
  • **
Teknik destek verdiğim bi firmada yeni bir makina aldık.. Üzerine Vista Businnes ve SQL 2005 Express edition kurduk.. Ellerinde bulunan MM2 yi kuracaktık ancak MM2 eski dos tan geçiş paketi.. Eski dos MM Vistada çalışmadığı için sıfırdan kuramadık.. Bu sebeble eski makinada bulunan MM2 3.81 versiyonun klasörünü komple kopyalayıp vistaya taşıdım.. veritabanlarını sıfırdan oluşturdum.. Register deki LBS ve LOGO klasörlerini oluşturduktan sonra GOSYS, MMYonet ve bordro sys çalıştı.. Gerekli bütün ayarları yaptım.. MM2 de çalıştı ancak şifre almayınca GO çalışmıyor biliyorsunuz.. MM2 3.30 versiyon cd sinden şifre almaya çalıştım.. Ancak şifreyi alıp kaydet deyince "Could not write" diye bir hata verdi.. 3.82 ye güncelleyip tekrar şifre almaya çalıştım.. Ancak sonuç gene aynı.. Vista da ki misrosoft SQL klasörüne ve MM2 klasörüne "everyone" ve "administrator" haklarını verdim tüm klasör haklarını kontrol ettim Oluşturulan veritabanlarının hakları doğru... Erişim haklarını kontrol ettim... Sonuç gene aynı hata "Could not write" hatası.. Şifreyi kaydedemiyor.. Delireceğim lütfen yardım edin...
« Son Düzenleme: 14.10.2008, 08:29 Gönderen: sair »

Çevrimdışı ozgurcevik

• Logo Kullanıcısı
  • **
Dostum yetkiler dışında Vista da ki UAC'ı  ( Kullanıcı Hesabı Erişim Denetimi ni  ) mutlaka kapat.

UAC kişi sistemde tam yetkili olsa pek çok şeyi kısıtlıyor. Program files klasörünün içine dosya kopyalamak gibi şeylerde dahil.

Mutlaka kapat ve tavsiyem hiç açma...

Çevrimdışı kutlucan

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • You Must Live for Execution of Dreams
CD-ROM değiştir yada networkten başka CD-ROM çalıştır zamanında yaşamıştım bunu

Çevrimdışı cumad

• Yeni Kullanıcı
  • *
aynı hatayı bende almıştım...
sebebi eski versiyonlu bir programla şifre almaya çalıştığın için şifreyi yazamıyor..
3.70... den sonraki bir sürümle şifre alırsan sorun çıkmaz..
şifre al seçeneğinin çıkması için setup dosyasını başlat menüsündeki çalıştır satırına sürükle bırak sonra bir boşluk bırak 3 yaz çalıştırınca ilgili klasörü gösterdiğinde şifre al seçeneği ile şifre alırsan sorun çıkmaz...

Çevrimdışı sair

• Logo Kullanıcısı
  • **
cumad arkadaşımın söylediği doğru.. İstanbul uzay elektronik firmasına telefon ettim.. cumad arkadaşın söylediği şekilde Sorunu çözdüler..  Burdan kendilerine teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum....