Çek veya Senet Kısmi Tahsil

Gönderen Konu: Çek veya Senet Kısmi Tahsil  (Okunma sayısı 5801 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı xmen

• Logo Kullanıcısı
  • **
Ynt: Çek veya Senet Kısmi Tahsil
« Yanıtla #15 : 28.11.2008, 14:25 »
Herkesin bu konuda problemleri var logoya bu istegimizi bildirelim sesimiz çıksın belki o zaman birşey yaparlar.... 2008 yıl olarak bitmek üzere 2009 yılını saglıklı işlem yapsak...

Çevrimdışı mehmeterciyes

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #16 : 28.11.2008, 14:59 »
''Taksitlendirme ödenmemiş bir borç üzerinden yapılabilecek bir işlemdi. Ama kullanıcıların istediği parçalı ödeme ise ödemesi yapılmış olmuş bitmiş bir borcun parçalanmasıdır.''  bende aynen bunu demek istiyorum karşılığı ödenmiş bir borç için tekrar parçalama yapılması ancak ve ancak bankalar yada çek senet modulü içinde olması lazım

Çevrimdışı Erdoğan

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Bilgi Paylaşıldıkca Değer Kazanır.
« Yanıtla #17 : 28.11.2008, 20:14 »
Selamlar
Haklısınız arkadaşlar ;) Bu talebi iletmek ve çözdürmeye çalışmak gerekiyor ;)
Herkese teşekkürler
Kolay Gelsin

Çevrimdışı ipezek

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #18 : 29.11.2008, 10:28 »
1. netcom021 arkadaşıma çok teşekkürler, konuyu ne güzel izah etmiş ve anlamış beni, bu çok ciddi bir sorun, Sayın Mehmet Erciyes beyefendinin yanıtınada teşekkür ederim, Çek deyince muhasebe programları topu bankaya atıyor ancak çeklerde elden (portföyden tahsil ediliyor) her çek tahsile bankaya verilmez anlaşmana bağlı, müşteri bankaya verme elden alacağım derse öyle yapıyoruz.

2. Yıllardır muhasebe programı kullanan biri olarak bu ilemin LOGO nun eski versiyonlarında olmadığını zaten biliyorum, acaba GO da varmı diye bilgi almak istedim, isim vermek istemiyorum başka bir muhasebe programında bu çok başarılı ve kolay bir şekilde gerçekleşiyor, çek veya senetin üzerinde sağ tıklayıp kısmi tahsil diyorsun tutar kısmınada isteğin miktarı giriyorsun ve kayıt! Hepsi bu. sonra bakıyorsun ki ödenen (tahsil edilen) kadar miktar senet/çek kayıtlarından düşülmüş.

3. Taksitli ve parçalı ödeme bizim konuştuklarımızdan çok farklı, bunun için LOGO da uzun uzun tanımlar, her farklı ödemeye ayrı plan yapıyorsun, konu kapanmadı bence. Saygılarımla iyi çalışmalar

4. Ayrıca senedin veya çekin parçalı ödenmesi, kısmi tahsilat yapılması, bankadan değil elden tahsil edilmesi asla yasalara aykırı değil, sonra muhasebe programları işletmelerin ihtiyaçlarına cevap versin, işlemlerin yasal olup olmadığının sorumluluğu zaten program yapımcılarını bağlamıyor, kullanıcıları bağlıyor. 

ilginize çok teşekkür ederim, yine cevaplarınızı bekliyorum

Çevrimdışı mehmeterciyes

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #19 : 29.11.2008, 14:28 »
Merhaba, Ben banka tarAfında çözülmeli derken Şunu kastettim  ÖNCELİKLE ELBETTE SENET İLLA BANKADAN ÖDENECEK DİYE BİŞEY YOK ÇOK HAKLISINIZ DEDİĞİNİZ GİBİ BANKAYA KOYMADAN DA ÖDEME ALIRSINIZ. BENİM DEMEK İSTEDİĞİM; LOGO BU PARÇALI TAHSİLAT İŞLEMİNİ BANKA FİŞLERİ VEYA CARİ FİŞLER ARASINA KOYUP İLGİLİ CARİ HESABIN (AYNI BANKADA Kİ GİBİ HESAP ÜZERİNDE SAĞ MAUSE HESAP DURUMU DEYİNCE TAHSİL EDİLEN ÇEK SENET DİYO YA) ÇEK YADA SENEDİNİ BURDA TUTARAK BAKİYESİNİ ETKİLEMEDEN İŞLEM YAPTIRA BİLİR DEMEK İSTEMİŞTİM. SONUÇTA HAKLISINIZ BİZİM SİZE SUNDUĞUMUZ ÖNERİLER ALTERNATİF ÖNERİLERDİ iYİ ÇALIŞMALAR.
H.MEHMET BOYRAZ (LSU)