son satış fiyatları

Gönderen Konu: son satış fiyatları  (Okunma sayısı 1231 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mart01

• Logo Kullanıcısı Pro
  • alisamimart@hotmail.com
son satış fiyatları
« : 25.02.2008, 10:20 »
arkadaşlar aynı konuda daha öncede yazmıştım ama ozaman halledememiştim ben tüm alış ve satış fiyatlarımı son alı ş ve son satış fiyatı yapmak istiyorum ama olmuyo toplu nalış satış fiyatlarında bunun için fiyat girmem isteniyo bununbir kolay yolu varmı acaba yani a malını en son 12 ytl den satmış sam tanımlı satış fiyatımın 12 ytl olmasını istiyorum

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
son satış fiyatları
« Yanıtla #1 : 25.02.2008, 12:12 »
Merhabalar ; Bu istediğiniz bir kereye mahsus bile olsa makul bir talep yada eylem değil.

Fiyatlarda istikrar Ticaretin bir kuralıdır...

Her yeni satışın , en son satış fiyatı olacağı bir ortamda satış fiyatlarından biri yanlışlıkla çok yüksek veya çok düşük verildiğinde , fark edilene kadar bir çok hatalı işlem yapılmış olabilir-olacaktır.

dolayısı ile FİYAT Kartlarını kullanmanız , fişlerdeki birim fiyatı alanına dokunmamanızı ve iskontolar ile satış şeklini oluşturmanızı tavsiye ederim...

Program içerisinde , fiş satırlarında birim fiyat üzerinde iken Son alış ve sAtış fiyatlarını , GENEL veya sadece o müşteriye ilişkin olarak MANUEL seçebilirsiniz...

Fakat GO da bu istediğiniz zamanlanmış görevler yada satış koşulları ile belki sağlanabilir,GO paketinin tüm yeni özelliklerini henüz inceleme şansım olmadı...

GO desteğinizi aldığınız , bayiniz ile görüşmelisiniz...

LOD ile GO ya müdahale edilebiliyorsa , Bir TİGER yetkinlik merkezi ile görüşerek bu tür bir özelliği programınıza STANDART dışı olarak ekletmeniz de mümkün olabilir...

Kolay gelsin , iyi çalışmalar...

Çevrimdışı mart01

• Logo Kullanıcısı Pro
Ynt: son satış fiyatları
« Yanıtla #2 : 25.02.2008, 13:16 »
ANLATAMADIM SANIRIM BEN FİYAT İSTİKRARINI MÜŞTERİDEN MÜŞTERİYE FARKLI FİYAT ANLAMINDA KULLANMAK İSTEMİYORUM A MALININ SATIŞ YADA ALIŞ FİYATI 12 YTL OLDUYSA BUNDAN SONRAKİ SATIŞLARIMDA MÜŞTERİ FARKI OLMAKSIZIN SON SATIŞ FİYATIMIN GELMESİNİ İSTİYORUM HANİ LKS DOS TA ÖNDEĞER SATIŞ FİYATI OLARAK SON SATIŞ FİYATINI BELİRLİYODUK YA AYNEN ÖYLE BİRŞEY İSTİYORUM. İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

Çevrimdışı beta3

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
son satış fiyatları
« Yanıtla #3 : 26.02.2008, 17:53 »
satış yada alış fiyatlarında hangisinin önce gelmesini istiyorsanız satış fiyatlarından istediginiz fiyat kartında öncelik bölümüne 1 diyin diger fiyatlarada 2 ve 3 diye yazıp kaydederseniz
örnek a malı satış fiyatı öncelik 1 olan kartta 20 ytl  öncelik 2.ci olan kartta 15ytl 3.öncelikte kartta 18 olursa
satış yaparken ilk sizin istediginiz 20 ytl gelecektir

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
son satış fiyatları
« Yanıtla #4 : 26.02.2008, 18:16 »
bu söyledikleriniz birim fiyat alanına manuel olarak daha yüksek bir fiyat girildiğinde ( ki tanımlı ve öncelikde 1 olan fiyat daha düşük bir fiyat olabilir ) istenilen sonuca ulaşmayacaktır...aslında burada fiyatın yüksek veya düşük olması önemli değil ise....her defasında son satış fiyatını tıklayarak düzgün bir çalışma şekli kurulabilir....yani fiyat kartı hiç kullanmadan da bu iş çözülebilir...ayrıca ilk cevabımdaki söylediklerim uygulanmaz ise fiyatlar çorbaya dönebilir...hassa bir konu ...fiyatları atamak ile görevli bir arkadaş olmalı...ve düzenli olarak fiyatlara(fiyat kartlarına) manuel yada otomatik olarak müdahale etmeli...

Çevrimdışı beta3

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
son satış fiyatları
« Yanıtla #5 : 27.02.2008, 09:55 »
evet LsuERSOY aynen dedigine katılıyorum
zaten hangi fiyatı kul. istersen öncelik 1 onu yapması gerekiyor tek fiyat kartı varsa problem yok birden fazla kart varsa hangisinin fiyatı onun için gelsin isterse ona göre seçim yapacak
kolay gelsin

Çevrimdışı mart01

• Logo Kullanıcısı Pro
Ynt: son satış fiyatları
« Yanıtla #6 : 27.02.2008, 09:59 »
arkadaşlar ilginize çok teşekkürler ve iyi çalışmalar...