2 gb data sorunu

Gönderen Konu: 2 gb data sorunu  (Okunma sayısı 1949 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı irmak

• Yeni Kullanıcı
  • *
2 gb data sorunu
« : 04.03.2008, 09:24 »
2 gb datamız var msde üzerinde çalışıyor artık database dolduğu için hata mesajları alıyoruz . logo paketlerinin içinden çıkan sql 2005 cd'sinin içinde Express Edition kurulumu var sql 2005'i logo cd'sinden kurmamız yeterli mi yoksa ayrıca sql 2005 lisansımı almamız gerekecek? eğer cd içindeki sql 2005 i kurarsam data üzerinde nasıl bir ayarlama yapmam gerekiyor 2 gb olmasından dolayı hata mesajı vermesin diye. teşekkürler iyi çalışmalar

Çevrimdışı ozankilic

• LOGO Bayi
  • Logo Uzman Kullanıcı
  • Arda Bilişim San.Tic.Paz.Hiz.
2 gb data sorunu
« Yanıtla #1 : 04.03.2008, 09:33 »
yeterli olacaktır ancak kurulum ıçin prof.bir destek almanız lazım yedeklerınız hem sql hemde vtyoetten alın .

Çevrimdışı mymecaz

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Everything Will Be On The Nett...
Ynt: 2 gb data sorunu
« Yanıtla #2 : 04.03.2008, 09:38 »
Çok büyük datalarınız var ise ayrıca ORACLE kullanın. yeni 11g versiyonu da çıktı mükemmel özellikleri var.

Çevrimdışı DUYFL

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #3 : 07.03.2008, 09:30 »
Merhaba; cc.exe adlı bi dosya ile veritabanının boyutunu düşürebiliyorsunuz..
tabi bunu denemediyseniz :)

Çevrimdışı mymecaz

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #4 : 10.03.2008, 12:00 »
orachle 11g ile anlık olarak database compression yapılabilmekte bu da yaklaşık olarak en az %25 alan kazancına neden olmaktadır.

Çevrimdışı bimtek

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
2 gb data sorunu
« Yanıtla #5 : 12.03.2008, 13:08 »
Slm;
cc.exe go dada gecerlı oluyormu.Lks2 de kullanıordum fakat go'yu bılmıorum

Kolay gelsın

Çevrimdışı sair

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #6 : 12.03.2008, 13:19 »
bu CC.exe yi nerden buluruz arkadaşlar ?

Çevrimdışı beta3

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
2 gb data sorunu
« Yanıtla #7 : 12.03.2008, 19:23 »
fanlbs diye internette yazılım mevcut bende de mevcut isteyene  fanlbs ve cc.exe yollarım mail adreslerinizi bildirin
bu logo prgramlarındarı açılmış ama sadece sys den firma silinmiş fakat halen veri tabanında silinen firmanın yaklaşık MSQl de 400-450 adet tablosu mevcuttur silinen ve programda firma gözükmeyen ama veri tabanındaki bu firmalara ait dosyaları tek bir işaretle silersiniz
10 firma olsa
nerden baksanız datanız yarı yarıya düşer
kolay gelsin

Çevrimdışı fege

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #8 : 07.08.2008, 23:17 »
cc.exe programını nasıl edinebilirim.

farukegeli@mynet.com

Tesekkurler

fanlbs diye internette yazılım mevcut bende de mevcut isteyene  fanlbs ve cc.exe yollarım mail adreslerinizi bildirin
bu logo prgramlarındarı açılmış ama sadece sys den firma silinmiş fakat halen veri tabanında silinen firmanın yaklaşık MSQl de 400-450 adet tablosu mevcuttur silinen ve programda firma gözükmeyen ama veri tabanındaki bu firmalara ait dosyaları tek bir işaretle silersiniz
10 firma olsa
nerden baksanız datanız yarı yarıya düşer
kolay gelsin

Çevrimdışı Koray Ü.

• Uzman Kullanıcı
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #9 : 08.08.2008, 09:36 »
orachle 11g ile anlık olarak database compression yapılabilmekte bu da yaklaşık olarak en az %25 alan kazancına neden olmaktadır.

oracle hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz?
örneğin lisans durumu nedir? mssql gibi veritabanı boyutu sınırlaması var mıdır? xp ya da vistaya kurulabiliyor mu? yahut ille de windows server mi gerektiriyor? linux üzerinde kullanabiliyor muyuz?

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #10 : 08.08.2008, 11:09 »
Merhaba Koray bey,

Öncelikli olarak Oracle diskinizin tamamına el koyuyor bu yüzden bu tarz sistemler xpde yada vistada çalıştırılacak şeyler değillerdir. server işletim sistemine kurarsınız ve rahat rahat kurarsınız. Ayrıca ücretsiz versiyonu 4 gb desteği vardır.

Hayırdır oracle ya mı geçmek istiyorsunuz?

Kolay gelsin.

Çevrimdışı Koray Ü.

• Uzman Kullanıcı
  • Logo Uzmanı
2 gb data sorunu
« Yanıtla #11 : 08.08.2008, 12:30 »
merhaba mon senyör.
veritabanım 4 cigabayta yaklaşıyor. o yüzden ben de bir şeyler yapma ihtiyacı duyuyorum. bir de, az önceki arkadaş çok güzel özellikleri var deyince biraz heyecanlandım... ama ondaki sınır da 4 gb ise pek bir anlamı yok...

Çevrimdışı yejan

• Logo Kullanıcısı
  • **
  • Ağızdan çıkan söz namludan çıkan kurşun gibidir.
« Yanıtla #12 : 08.08.2008, 18:58 »

bilginyazan@nartlar.com          Banada yollarsanız sevinirim. Şimdiden Teşekkürler.

Çevrimdışı mymecaz

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #13 : 21.08.2008, 14:07 »
merhaba mon senyör.
veritabanım 4 cigabayta yaklaşıyor. o yüzden ben de bir şeyler yapma ihtiyacı duyuyorum. bir de, az önceki arkadaş çok güzel özellikleri var deyince biraz heyecanlandım... ama ondaki sınır da 4 gb ise pek bir anlamı yok...

Tüm özelliklerini kullabilmeniz için lisanslı bir 11g'nizin olması gerekir. Bende oturumda heyecanlanmıştım ve gerçektende heyecan verici bir database SQL e göre en azından. Mesela en çok hoşuma giden bir özelliği otomatik olarak ANLIK YEDEK alınabiliyor olması yani bu istenilen bir saate veya güne anlık olarak geri dönülebilemesine imkan sağlıyor.

Ayrıntılı bilgi için mutlaka bir oracle temsilcisiyle görüşün sizinle mutlaka ilgileneceklerdir.

Kolay gelsin.