kayıt numaralama şablonu sorunu

Gönderen Konu: kayıt numaralama şablonu sorunu  (Okunma sayısı 2616 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı irmak

• Yeni Kullanıcı
  • *
« : 22.05.2008, 09:44 »
satış faturalarında fatura numaraları bozulduğu için fiş numaralamadan SON NUMARAYA sıradaki numarayı veridkten sonra yanlışkıla NUMARALA dedik...tahmin edeceğiniz gibi 2008'in başından beri olan faturaları tekrar numaralandırdık.bütün faturlar muhasebeleşmiş durumda ... fiş numaralamdan tekrar yeni bir şablon oluşturup yılın başındaki numara ile şablonu başlatarak tekrar numaralama yaptırıp bugüne kadar gelelim dedik fakat bir türlü numaralamayı doğru yapmıyor ... ilk numaramız 006068'den başlamalı numarlamayı yaptırıyoruz satış faturlarına baktığımızda ilk iki faturada 006069 sonra 006070 veriyor ondan sonra çok alakasız numaralar ile devam ediyor ilk 2 faturada sorun yok ama devam eden faturalr sorunlu ... var olan şablonları sildik yeni şablon oluşturduk uzunluk karakterini düşrürerek 4 karakterli sıralama yaptırdık sonra numaralamyı denedik artırımlı yaptık gruplanmış artırımlı yaptık ne yaparsak yapalım o şablonlara göre bile 2.nci faturadan itibaren numaralama bozuluyor...anladığım kadarı ile data da bir tabloda sonr tarih veya son numara gibi birşey tutuyor ve şablonu burası bozuyor bu sorunu nasıl çözebilirim arkadaşlar yardım eder misiniz?

Çevrimdışı ARSLAN_Aslan

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • yazilimyeri.com
« Yanıtla #1 : 22.05.2008, 13:36 »
numara şablonunda " Artırımlı " seç. Yıl başında kestiğiniz ilk fatura numarasını ver tekrar numaralandır.

Sonra numara şablonunda " Gruplandırılmış artırımlı " seç ve kaydet. İptal faturada numara kayması olmaz.

Çevrimdışı irmak

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: kayıt numaralama şablonu sorunu
« Yanıtla #2 : 22.05.2008, 15:48 »
mrb teşekkürler cevabınız için fakat , bu dediğiniz işlemi yaptık..yukarıdada yazdım fakat sanırım biraz karışık anlatmışım...buna rağmen ilk 2 faturadan sonra sıra  numaraları çok farklı geliyor....

Çevrimdışı fat22

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #3 : 23.05.2008, 16:28 »
arkadasım sablonu dusurme arttır.o zaman muhtemelen sorunun duzelır dıger tum olanakları denemıssın zaten.ve arttırımlı de yanı basına bir 0 at mesela.ben bu sekılde cozmustum daha oncelerı cunku cok denedım olmadı logo ile gorusmemdede daha sonra onlarında onerdıgı buydu.

Çevrimdışı irmak

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 24.05.2008, 11:18 »
teşekkür ederim ama 16 karakter yaparakda denemiştim olmuyor...dediğim gibi veri tabanında bi yerde bi sorun var ama nerde hangi tabloda onu bulamadım bulsam