vista bus.kullanıcı go.sys açamıyor logo system çalışmayı durdurdu

Gönderen Konu: vista bus.kullanıcı go.sys açamıyor logo system çalışmayı durdurdu  (Okunma sayısı 2490 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ismiail

• Yeni Kullanıcı
  • *
1.85 den 1.86 versiyonuna geçince bu sorun ortaya çıktı xp kullanıcılaı şunada kullanıyor

nasıl bir işlem yapmam gerekiyor (acil)

1.86 versiyonu vista ya uyumlu değil mi

« Son Düzenleme: 28.04.2009, 14:50 Gönderen: ismiail »

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
vistaya uyumlu. çalıştırırken sağ tıklatıp yönetici olarak çalıştırmayı deneyin

Çevrimdışı ismiail

• Yeni Kullanıcı
  • *
yönetici olarak çalıştırmayı denedim olmadı başka sebep var mı

vista da uyumlulukla ilgili olabilirmi go için uyumluluk ayarımı var
« Son Düzenleme: 28.04.2009, 18:39 Gönderen: ismiail »

Çevrimdışı I3ulent

• Logo Kullanıcısı
  • **
Belki işinize yarayabilir.

Benzer bir durumla daha önce bende karşılaştım. kesinlikle virüs yok dediğim sistemde virüs çıktı. Enteresandır, virüslü go.exe yi xp çalıştırıyor ama vista bahsettiğiniz hatayı veriyor ve kapatıyor.

Çevrimdışı ozgurcevik

• Logo Kullanıcısı
  • **
Arkadaşım sisteminde virüs yok. Ve 1.86 Vista ya uyumlu ancak sorun yeni çıkan versiyondaki eklentilerden kaynaklanıyor. Sanıyorum bu eklentilerde sorun var. Vista ve 2008 ortamında sorun yaratıyor. Şifre aşamasını geçtikten sonra Yeni Çıkan Garanti eklentisi ve Diyalogo eklentileri sorun yaşamana neden oluyor.

Vista ortamında sorun yaşadığın kullanıcıların yetkilerinden bu eklentileri kaldır. Bu sayede bu eklentileri açılışta çalıştırmayacağı için sorun yaşamazsın. Bu sistemlerde yönetici yetkisinde kullanıcılar ile çalışamazsın. Malum yetki sınırlaması yapamayacağın için sorun yaşamaya devam edersin.

Çevrimdışı ismiail

• Yeni Kullanıcı
  • *
go sys de kullanıcıların altında eklentiler diye bir şey yok nasıl ekleniyor ve nasıl o eklentileri devre dışı bırakabiliriz (LOGO kullanıcısı kullanıyorum artı tıklağında gruplar var ve onun alt arısında logo yetkisi var başka bir şey yok eklentiler diye nasıl bir işlem yapmam gerekiyor

go.exe yi tıkladığımda hata olark logo system engine durduruldu diyor peki bu hata nedir 1.86 versiyondan kaynaklanan bir şey midir
« Son Düzenleme: 04.05.2009, 09:32 Gönderen: ismiail »

Çevrimdışı ozgurcevik

• Logo Kullanıcısı
  • **
Sorunun logo kullanıcısı kullanmandan kaynaklanıyor. Logo kullanıcısı yönetici seviyesindedir ve kısıtlanamaz. O yüzden görmüyorsun. Mutlaka yeni bir kullanıcı tanımlayıp yetki seviyesini kullanıcı olarak tanımla. O zaman göreceksin.

Ve evet bu durum 1.86 ile gelen yeniliklerden kaynaklanıyor. Konu ile ilgili bizlerin eğitimleri de devam ediyor. O yüzden yeni değişiklikler ile ilgili bilgileri öğrendiğimiz zaman sizlerle paylaşırız.

Çevrimdışı karacaoğlan

• Yeni Kullanıcı
  • *
bir ilerleme yokmu acaba gosys ismail arkadaşında dediği gibi vista da çalışmıyor 1.85 versiyonda böyle bir problem yok idi şimdi ise system çalışmayı durdurdu hatası veriyor

Çevrimdışı aahmetkurtt

• Logo Kullanıcısı
  • **
işe yaradı ama UAC kapalı olması lazım
« Son Düzenleme: 09.05.2009, 13:09 Gönderen: aahmetkurtt »

Çevrimdışı teknisyen

• Yeni Kullanıcı
  • *
go üzerinde sağ klik yönetici olarak çalıştır dersen problemin biter

Çevrimdışı karacaoğlan

• Yeni Kullanıcı
  • *
go üzerinde sağ klik yönetici olarak çalıştır dersen problemin biter
malesef oda işe yaramıyor olmuyor 1.85.00 da bir problem yoktu ama 1.86.00 malesef problemli

Çevrimdışı ismiail

• Yeni Kullanıcı
  • *
sıkıntı bence eklentilerden kaynaklanan bir sorun vista bus. kullanıcı tarafında go.sys çalışmıyor uyumluluk ayarlarını değiştirdim AMA gene çözüm olmadı