2.07 ve 2.08 versiyon hataları

Gönderen Konu: 2.07 ve 2.08 versiyon hataları  (Okunma sayısı 1267 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nuray Çaylan

• Yeni Kullanıcı
  • *
2.07 ve 2.08 versiyon hataları
« : 21.09.2011, 15:37 »
Merhaba,
1 - 2.07 versiyonunda yeni eklenen bir özellik vardı. Hem malzemeye hemde işçiliğe uygulanacak tevkifat kanununa istinaden Hizmet kartları içerisinde tevkifat uygulansın butonu eklenecekti. Eklenmemiş. 2.07.1 ve 2.08.1 versiyonlarındada düzeltilmemiş. Fakat Veritabanında LG_xxx_xx_STINVTOT tablosu ieçrisinde INVENCOSTGRP adında bir kolon eklenmiş. Kolon önce null olarak geliyor ama yasak ile tevkifat uygulanmasını istediğiniz hizmet kartlarına bu kolonun Null bölümünü 1 yaparak tevkifat uygulanmasını sağlayabilirsiniz.

2 - Tabloları sürüme göre güncelleme sırasında 2.04 versiyonu sonrasından beri hata bulunmaktadır.  STINVENS ve SRVTOT tablolarının indexlerini yedek alarak silince sürümü güncelliyor. Ayrıca tabloları güncelledikten sonra indexleri geri ekleyebilirsiniz.

3 - 2.07 versiyonunda fiş içerisinde masraf merkezini kopyalarken hata veriyor. içerisine giriş yaparak kaydetmeniz lazım.2.07.1 patchine bakmadım ama 2.08 versiyonunda düzelmiş.

4 - 2.08 versiyonunda bir irsaliye ekliyorsunuz. Faturalaştırıyorsunuz. Faturayı silip irsaliyeyi bıraktığınızda. Fatura siliniyor. İrsaliye silinmiyor. Buraya kadar sorun yok. Fakat irsaliyenin içi boşalıyor.

5 - 2.07 versiyonu ve 2.08 versiyonunda kendi tasarladığınız bazı raporları (özellikle tanımlı alan bölümünden formüle ettikleriniz) çalıştırmıyor. Çözüm: Standart tasarım oluşturduğunuzda sistemin kendi raporu çalışıyor. ilgili raporları yeniden boş bir tasarıma kopyalayabilrisiniz. çalışacaktır.
Şimdilik bu kadar test edebildim. Versiyon değişimi yapacak arkadaşların dikkatine...

Çevrimdışı kanashibari

• Logo Kullanıcısı
  • **
Ynt: 2.07 ve 2.08 versiyon hataları
« Yanıtla #1 : 27.09.2011, 10:36 »
Bilgilendirme için teşekkürler.

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
« Yanıtla #2 : 27.09.2011, 10:50 »
Tşkler Umarım yıl sonuna kadar saglam bir versiyon çıkar .

Çevrimdışı kanashibari

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #3 : 27.09.2011, 10:52 »
Umuyoruz. Geçmiş yıllardaki gibi tam yıl sonuda 5 versiyon değiştirmek hiçde kolay olmuyor.

Çevrimdışı NURAYCAYLAN

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 09.11.2011, 14:07 »
Yeni tespit ettiklerim; UNITY2
* 2.08 versiyonuna geçtiğinizde tüm kullanıcı şifrelerini siliyor. Her kullanıcının şifresini yeniden tanımlamanız gerekiyor.
Diğelim ki siz tüm kullanıcıların şifresini LOGO yaptınız ve kullanıcılara kendi şifreni izle / şifre değiştir ekranından değiştir dediniz. Kullanıcı şifre değiştirme işlemi çalışmıyor. :)
* Malzme fişleri sırtına muhasebe bağlantılarından tanımladığınız muhasebe kod bağlantısı bir çok fişte gelmiyor. muhasebe bağlantılarını bir öncekini kopyalamadan yeniden tanımlamanız gerekiyor.
* Muhasebeleşen bir fişin içerisine girdiğinizde masraf merkezi var. masraf merkezi raporu aldığınızda gelmiyor. Bu yine bir önceki bölümde anlattığım muhasebe kodu ayağından geliyor. Sorun veren fişi kopyalayarak bir satınalma faturası kestiniz diyelim. Hata her ay devam ediyor. İlgili fişleri muhasebe ayağından düzeltmek değil aynı zamanda modüldende güncellemek gerekiyor. Bir süre kopyalama işlemi yapmayın. Bulmak sıkıntılı oluyor. :)
* Önceki (2.01)versiyonlarda maliyet raporunda dönem kapama bilgileri listelenecek dediğinizde en son kapattığınız dönem kapamasını görebiliyordunuz. Şimdi ise ;

ÖRN:
01.09.2011 tarhine dönem kapattım. maliyet çalıştırdım.
01.10.2011 tarihine dönem kapattım. Maliyet çalıştırdım.
Şu anda 19.10.2011 tarihinde olayım. Maliyet raporunu alayım. 01.09.2011 tarihinde dönem kapama satırı geliyor.
Fakat 01.10.2011 tarihindeki dönem kapama gelmiyor.
Veritabanı kontrolü yapamayanlar için en kolay yol ilgili kapama ayı öncesine bir fiş kaydetmeye çalışsın. kaydedemeyecektir. Dönem kapalı korkmayın. :)

* Üretim emri üzerinde sağ mouse yaz dediğinizde ilgili raporun en altında yer alan satır sayısı alanı çalışmıyor.

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
« Yanıtla #5 : 09.11.2011, 16:41 »
Bildirim için tşkler .Şuan en stabil versiyon nedir !