lks ticariset te excel artarımı

Gönderen Konu: lks ticariset te excel artarımı  (Okunma sayısı 1305 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sakin23

• Yeni Kullanıcı
  • *
« : 01.11.2007, 18:48 »
LKS DOS TABANLI PROĞRAMDA EXCEL'E AKTARIRKEN SORUNLAR OLUŞUYOR.DOSYA YI DÜZENLİ AKTARMIYOR NASIL DÜZELTE BİLİRİM.

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #1 : 01.11.2007, 23:49 »
Merhabalar ; Çok eski bilgilere dayanılarak cevaplanması gereken bir soru

Öcelikli olarak şu andaki mevcut aktarılmış EXCEL dokumanının JPG görüntüsünü mesajınıza eklerseniz ve olmasını istediğiniz biçimi de örnekleyebilirseniz , daha doyurucu cevaplar verebiliriz...

LKS tarafında yapılabilcek ufak bazı ayırgaç ayarları olabileceği gibi , excel deki ilgili dosyanın ilk açılışı esnasında direkt excel den yapılması gereken ayarlarda olabilir...

kolay gelsin , iyi çalışmalar...

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
Ynt: lks ticariset te excel artarımı
« Yanıtla #2 : 02.11.2007, 00:36 »
Merhaba,

Dos versiyonlarında excele dışarı atınca csv dosyası olarak dışarı veriyordu (hatırladığım kadarı ile), sizde bunu excel de açmanız gerekiyor.
Çünkü excele çıktı için logo da bir ayar yoktur. tamamen excel becerisine kalmaktadır her şey.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #3 : 02.11.2007, 00:51 »
CTRL+F veya ona benzer bir ayar olduğunu hatırlıyorum...Arşivdeki CD leri kurcaladım DOS sürüme ait CD bulamadım :( , bulunca ayrıntılı cevabı vereceğim :)

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Logo tarafında bir ayar yok
« Yanıtla #4 : 02.11.2007, 01:18 »
Logo tarafında bir ayar yokmuş , Monsieur haklı çıktı.Excel de sana başarılar diliyorum :)

Gerçek bir nostalji oldu.2000 yılında oluşturmuş olduğum bir CD de DEMO programına rastladım , dile kolay 8 yıl önceki CD çalıştı... ;)
« Son Düzenleme: 02.11.2007, 01:25 Gönderen: lsuersoy »

MuRaT_34

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 05.11.2007, 16:32 »
Arkadaşlar logo dos versiyonda *.csv olarak aktardığınız excel dökümanı office 97 ve en son olarak 2000 versiyonlarında düzgün olarak görüntülenebiliyor. Office XP - 2003 - 2007 gibi sürümlerde doğru görüntülenmiyor. Bu yüzden benim gibi office 97 veya 2000 kullanmaya devam edeceksiniz :))))

Çevrimdışı xmen

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #6 : 05.11.2007, 16:55 »
Dosyayı excele aktardıktan sonra excelden açıp VERİ -- METNİ SUTUNLARA DÖNÜŞTÜR --- seçeneginden düzenleyebilrsiniz. 

Çevrimdışı impluses

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #7 : 07.11.2007, 19:48 »
csv dosyasını excelde açıp tüm sheet'i seçip yazı tipini "courier new" olarak seçerseniz sonrasında metni sütünlara dönüştür derseniz süper olur :)