logo gold 3.16 terminal

Gönderen Konu: logo gold 3.16 terminal  (Okunma sayısı 884 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

significato

• Ziyaretçi
logo gold 3.16 terminal
« : 14.03.2009, 14:30 »
selam,
logo gold 3.16 terminal yüklemesi yaparken önce btrieve yükleniyordu sanırım.Çok zamandır yapmıyorum .terminal yüklemesi konusunda yardımcı olabilirmisiniz?

bir de virüsten dolayı türkçe karakter sorunu var.nasıl çözebilirim.
acil yardım ederseniz sevinirim.

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
logo gold 3.16 terminal
« Yanıtla #1 : 17.05.2009, 11:47 »
Merhaba,

virüs türkçe karakterleri bozmaz.
Terminalde gold için btrieve çalıştırıp sonra gold exe çalışacak fakat gold exe nin parametreleri vardı oralarda bir tane batch dosyası vardır onu çalıştırınız.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
logo gold 3.16 terminal
« Yanıtla #2 : 27.05.2009, 17:07 »
Türkçe karakter problemi muhtemelen AUTOEXEC.BAT dosyasından kaynaklanıyordur...MS DOS modunda 1254 ü destekleyecek kod kümesinin yazılması gerekecektir , şimdi aklımda değil o satırlar ama çok eski msdos forumlarında rastlayabilirsiniz...ayrıca GOLD SYS de ingilizce karaterler ile programın kullanılabilmesi için bir ayar olması lazım...Gold klasörünün altında programı çalıştıran bir BAT dosyası vardır...o dosyanın dos kipinde çalışmasını sağlarsanız sorun çözülür...CPU değişikliği oldu ise PKUNZIP dosya biçimde bir patch ile SAR dosyaları oluşturuluyordu...PC nin CACHE belleği çok büyük ise 256 KB den büyük ise....win ortamında yüklü EXCEL uygulamalarını defalarca kez açarak...CACHE belleği düşürerek SARLAMANIZ münkün olabilir...Kolay gelsin...