data büyüklüğü

Gönderen Konu: data büyüklüğü  (Okunma sayısı 1093 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı irmak

• Yeni Kullanıcı
  • *
data büyüklüğü
« : 11.03.2008, 16:14 »
arkadaşlar yine bişey sorucam 2 gb datamız var ve msde 2000 kurulu bilgisayara...SQL2005 kurduk ve databaselerde datayı görüyoruz benim bu datanın özelliklerine girip herhangi bir bölümünde 2 gb sınırı kalksın diye bi değişiklik yapamam gerekiyor mu yani herhangi bir bölümü iaşretlememe felan gerek var mı yoksa SQL 2005'in yüklenmiş olması yeterli mi? yardımcı olursanız sevinirm kolay gelsin

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
data büyüklüğü
« Yanıtla #1 : 11.03.2008, 18:05 »
Merhaba,

Herhangi bir yere işaret koymanıza gerek yok fakat 2005 express kurmuş iseniz sanırım 4 gb tı onun sınırıda sınırsız istiyorsanız full sql kurulumu yapmanız gerekiyor ama lisanslı bir üründür hatırlatayım.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı irmak

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: data büyüklüğü
« Yanıtla #2 : 12.03.2008, 09:47 »
teşekkür ederim çok sağ olun express kuracağım evet logo cd 'si içinden çıkan SQL 2005'İ kuracağım express'de 4 gb sınırının olduğunu kesin nasıl öğrenebilirim ? bilen arakadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi yani 4 gb'dan sonra SQL 2005 express de işimizi görmeyecek mi?

Çevrimdışı mymecaz

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Everything Will Be On The Nett...
« Yanıtla #3 : 12.03.2008, 10:31 »
Görür görmesine ama önemli nokta şu. Yüksek verilerde SQL server lar lisans ister. Belli bir noktaya kadar ayrıdır, belli bir noktadan sonra ise full ister. Örneğin ben şuan SQL Server 2000 full kullanıyorum. Ama database yatırımı yaparken herşeyi değerlendirin.

Çevrimdışı Koray Ü.

• Uzman Kullanıcı
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #4 : 12.03.2008, 10:32 »
http://www.microsoft.com/sql/prodinfo/features/compare-features.mspx

microsoft'un sayfasından da görüleceği gibi evet, 2005 express'de sınır 4 gb. dır.

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
data büyüklüğü
« Yanıtla #5 : 13.03.2008, 12:00 »
 1 Soru eksik sorulmuş.
 2 GO Kaç kullanıcılı ?

Eğer Go 1+1 den daha fazla Kullanıcı lisansına sahip değilse Go için +5+10 kullanıcı artırımı alındığında LOGO tarafından SQL2000 Standart paketinin gönderilmesi gerekmez mi ?

Bildiğim kadarı ile SQL2000 Standart yada Personel Edition da 2 veya 4 GB sınırı olmaması lazım...

Dolayısı ile en ekonomik çözüm GO nun Kullanıcı sayısının artırılması gibi geliyor bana....MSDE ve SQL 2005 Ekspres çok küçük işletmeler için ancak yeterli olabilir...Data boyutu 2 GB ı geçen bir firma Küçük bir işletme değildir , mecburen KOBİ nin O su durumunda olan bu firmanın , faaliyetine göre uygun olan veritabanını kullanması şart gibi görünüyor...

Kolay gelsin , iyi çalışmalar...

Çevrimdışı irmak

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #6 : 13.03.2008, 12:48 »
KULLANICI SAYISI ARTIRMINI KONUŞACAĞIM TEŞEKKÜRLER ERSOY BEY