ŞİRKET HARCAMALARIMI KREDİ KARTI İLE YAPIYORUM BUNU GO DA NASIL UYGULANIR

Gönderen Konu: ŞİRKET HARCAMALARIMI KREDİ KARTI İLE YAPIYORUM BUNU GO DA NASIL UYGULANIR  (Okunma sayısı 2919 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FEHMIBOLUKBASI

• Yeni Kullanıcı
  • *
KREDİ KARTI İLE SATIŞ FATURASININ TAHSİLAT İŞLEMİ YAPILABİLİYOR AMA NEDEN KREDİ KARTI İLE ALINAN FATURANIN ÖDEMESİNİ YAPAMIYORUZ. NORMALDE BANKA İŞLEMLERİ MENÜSÜNDE ŞİRKET KREDİ KARTLARI DİYE BİR KISIM AÇILMASI GEREKLİ GİBİ GÖRÜNÜYOR. ŞİRKET ADINA MAL ALDIM BUNA KARŞILIKDA ALIM FATURASINI ALDIM VE BU ÖDEMEYİ ŞİRKETİME AİT KREDİ KARTI İLE YAPTIM BU İŞLEMİ SİZLER NASIL YAPIYORSUNUZ FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM HERKEZE İYİ GÜNLER

Çevrimdışı Özcan

• Logo Kullanıcısı Pro
Merhaba

Bu İşlem İçin Banka kısmında kendi giderleriniz için bir hesap açın Banka İşlem fişinde alacak kısmına işlersiniz. Daha sonra bankaya borcunuzu ödediğinizde banka işlem fişi borç olarak girerseniz borcunuz kapanacaktır.
Kolayı gelsin

Çevrimdışı FEHMIBOLUKBASI

• Yeni Kullanıcı
  • *
İlginize Teşekür ederim; ama logo banka kısmına kendi şirket kredi kartı harcamaları için bir menü açsa daha güzel olur. Kredi kartı işlemleri çok farklı

iyi çalışmalar

Çevrimdışı trkme

• Yeni Kullanıcı
  • *
Merhaba

Bu İşlem İçin Banka kısmında kendi giderleriniz için bir hesap açın Banka İşlem fişinde alacak kısmına işlersiniz. Daha sonra bankaya borcunuzu ödediğinizde banka işlem fişi borç olarak girerseniz borcunuz kapanacaktır.
Kolayı gelsin

bende tiger2 var ama o dediğinizi tam olarak anlayamadım, nereden yapılıyor. çünkü bende de aynı sorun var

Çevrimdışı ipezek

• Logo Kullanıcısı
  • **
Merhabalar; Cari Fişlerden (70) Kredi Kartı Fişi ni seçiyorsun, buradan günsonu yaptığın POS rakamlarını ilgili carileri seçerek kaydedersin (Mesela Perakende diye bir cari açarsın). Bu arada Banka tanımları ve (KK) Kredi Kartı Hesabı tanımlamalarını yapmalısın ki kayıt sırasında seçebilesin, Bankalardaki POS hesaplarından tahsil yapıldığında ise  Cari hesap Fişlerini bölümünde sağ tıklayarak Kredi Kartı Fiş Tahsilatı seç, açılan menüden daha önce yapılan kredi kart kayıtlarını görebilirisn, sol taraftaki kayıtlardan tahsil edilenleri sağ bölüme atarak kaydedersin yeni bir fiş oluşacaktır onuda kaydet mutlaka, bu fişleri cari fişlerde değil Banka>Banka Fişleri bölümünden görüntüleyebilir veya değiştirebilirsin kolay gelsin

apple

• Ziyaretçi
Bence en mantıklı yol şöyle olur.

1- Mal veya hizmet aldığınız firmanın Alım faturasını sisteminize girersiniz. Böylece bu firma sizden alacaklı olur.
2- Şirket adına kullandığınız kredi kartına bir cari Hesap kartı açarsınız.
3- Kredi kartı CARİ KARTI ile mal veya hizmet alımı yaptığınız firmalar arasında VİRMAN fişi düzenlersiniz.
4- Mal ve hizmet alımı yaptığınız firmaya olan borcunuz kapanmış olur.
5- Kredi kartına borçlanmış olursunuz.
6- Kredi kartının ödeme günü geldiğinde. Bu hesaba ödeme yaparsınız. Ve bakiyesi Sıfırlanır.

Muhasebe kodu olarak. 323 KREDİ KARTLARINDAN BORÇLAR kullanılır.

Şöyle.

--------------------01.12.2008-------------------------------

153 TİCARİ MALLAR HESABI                                        423
191 İNDİRİLECEK KDV HESABI                                       77
                     320 SATICILAR                                                  500

Firmadan emtia alınması kaydı.
--------------------01.12.2008---------------------------------

320 SATICILAR                                                           500
                     323 KREDİ KARTLARINDAN BORÇLAR                     100
Satıcıya olan borcumuz virman fişi ile
kredi kartlarından borçlar hesabına aktarılar.
5 talsitte ödenecektir.
---------------------/    /          /-------------------------------

Banka modülünü hiç karıştırmayın. Kulağınızı şöyyyle tutmak gibi olur.
Mal veya hizmet alımlarının sonucunda kredi kartı ile yapılan ödemeler
Kredi kartının vadesi gelene kadar ve ödenene kadar Ticari işlemlerden doğan
Borçlar statüsünde tutulmaktadır.   bunun için Bilançonun 32* kullanılır.
Ve Cari Hesap kartı gibi görmek (SA) Hem uygulama hemde resmiyet açısından
En uygun olanıdır.

virman fişinde taksitleri ayırmamızın sebebi
Borç takibinin daha pratik olmasından dolayıdır.

« Son Düzenleme: 31.12.2008, 14:17 Gönderen: apple »