<ÇÖZÜLDÜ> Lot Numarası ile Malzeme İzleme

Gönderen Konu: <ÇÖZÜLDÜ> Lot Numarası ile Malzeme İzleme  (Okunma sayısı 663 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı membus

• Logo Kullanıcısı
  • **
Merhabalar,

2009 için yeni bir firma kurdum. 2009 Mart-Nisan gibi barkodlu sisteme geçip lot numarasından izlemeye başlamak istiyoruz. Konuyla ilgili 3 sorum var:

1. Lot izleme açık ise lotsuz işlem yapabilir miyim?

2. Üstteki sorunun yanıtı HAYIR ise, açtığım ve herhangi bir işlem görmemiş malzeme kartlarında lot izlemeyi kapasam ve malzeme kartlarını kullanmaya başladıktan birkaç ay sonra lot izlemeyi aktif hale getirip sağlıklı bir şekilde kullanabilir miyim?

3. Üstteki sorunun cevabı HAYIR ise, malzeme kartlarının içerisinde izleme yöntemlerini izleme yapılmayacak diye sql sorgusu ile yapabilir miyim? Yoksa tek tek tüm malzeme kartlarına girip mi yapmalıyım?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 31.12.2008, 18:08 Gönderen: membus »

Çevrimdışı membus

• Logo Kullanıcısı
  • **
Ynt: Lot Numarası ile Malzeme İzleme
« Yanıtla #1 : 29.12.2008, 11:04 »
Konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #2 : 31.12.2008, 17:28 »
1. sorunuza HAYIR
2. sorunuza HAYIR
3. sorunuza Eğer malzeme hiç hareket görmemişse böyle bir şeyi tavsiye edebilirim. Hareket görmüşse karışıklık olacaktır. Onun sql sorgusunu bilmiyorum. Ama LG_XXX_ITEMS den bakarak hangi alan olduğunu görebilirsiniz.
  Bir lot suz bir de lot lu olarak iki hesabı incelerseniz ortaya çıkar. Sitede arama yaparsanız belki bu konu ile ilgili bir mesaj bile olabilir.

İyi çalışmalar.
Edit : bahsettiğim ilgili alan TRACKTYPE imiş ve değeri lot için 1 imiş. Ama başka alanları da etkileyip etkilemediğini bilemiyorum.

(KY)

« Son Düzenleme: 31.12.2008, 17:32 Gönderen: netcom021 »

Çevrimdışı membus

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #3 : 31.12.2008, 18:08 »

Cevabınız için çok teşekkür ederim.