+ iskonto için fatura dizaynı

Gönderen Konu: + iskonto için fatura dizaynı  (Okunma sayısı 1060 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cilimpuli

• Yeni Kullanıcı
  • *
+ iskonto için fatura dizaynı
« : 26.10.2010, 16:24 »
selamlar öncelikle herkese,

şöyle bir problemim var. Faturaya genel iskonto yapıp, bir 2. iskonto yapıyoruz bazı durumlarda. Fatura dizaynında 2 iskonto oranını gösterebiliyorum fakat 2 iskonto sonrası net birim fiyatını gösteremiyoruz. Mesela 10 tl lik bir ürün, %10 genel iskonto yaptığımızı, sonra da + %7 iskonto yaptığımızı düşünelim. Faturada 10 ve 7 yi ayrı ayrı gösterebiliyoruz ama bu 10+7 iskonto sonrasında oluşan 8,37 tl lik net rakamı faturada gösteremiyoruz. Yani karşı tarafa ürün net olarak kaç tl ye gidiyor, onu göstermek istiyoruz. Normalde tek iskonto yapınca problem yok. Tanımlı alan yapmıştım 1 tane, birim fiyatla * (100-genel indirim%)/100 diye, orada net birim fiyatı görünüyor. Fakat tanımlı alanda 2. genel iskonto yok. Onuda tanımlı alan formül alanına çekebilsem, yukarıdaki formüle *(100-genel indirim%)/100 şeklinde 2. genel indirimi yazabilsem problem çözülecek. Ama 2. genel iskonto oranını formül alanında göremediğimden olmuyor. * 100-genel indirim li kısmı 2 kere yazdım, belki otomatikmen 2. iskonto oranını çeker diye ama ilk iskonto ile 2 kez çarpıyor. Yani 10+7 yapmışsını, 2 kere 10 la işlem yapıyor, net tutar 10+10 şeklinde iskonto edilip çıkıyor bu sefer.

Bunu çözmenin bir yöntemi varmıdır?

Çevrimdışı lbsci

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: + iskonto için fatura dizaynı
« Yanıtla #1 : 26.10.2010, 21:54 »
linenet ti galiba hesaplanmış son satır bakiyesini tutan alan ismi bunu kullanabilirsiniz.

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #2 : 27.10.2010, 00:12 »
Merhaba,

Fatura dizynı ile alakalı sıkıntınız var. Dizaynınızı düzenlerseniz sıkıntı kalmayacaktır.
Veri tabanına girmenize gerek yok standart alanlarda istediğiniz seçenekler var.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı cilimpuli

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #3 : 27.10.2010, 09:22 »
sevgili Monsieur®,

hangi standart alanı şeçmemiz gerektiğini söylerseniz faydalanabiliriz. Ciddi manada uğraştım bunun için ama olmuyor. Standart alanda, atıyorum 5 kalem ürün girdik ve genel iskonto yaptık %10 ve bir alt satırına %7 + bir iskonto daha yaptık. Fatura dizaynında birim fiiyat*1. iskonto* 2. iskonto sonrası oluşan net fiyatı veren standart alandaki seçenek nedir? Sadece bunu söyleyin yeter..

Çevrimdışı lbsci

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 27.10.2010, 12:26 »
satır tutarı vermiyorsa şöyle bişi yapabilirsiniz. satır tutarından satır toplam indirimini çıkartırsanız net fiyatı verecektir eğer buda olmazsa dediğim gibi hesaplanmış son satır tutarı veri tabanında LINENET te tutuyor tanımlı alan ekleyip kullanabilirisiniz.

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #5 : 27.10.2010, 13:10 »
Merhaba cilimpuli,

Kusura bakma konuyu tam okumamışım, sen net fiyatı satır bazlı istiyorsun.
O zaman şunu yap
Yeni bir tanımlı alan ekleyin, sayı formatında
formülüne
R21.lineNet
yazın
tanımlı alana bunu yazın istemiş olduğunuz rakam gelecek

(Bari hatamı böyle gidereyim :)))

Kolay gelsin.