4 ayrı logo - Tek Şirket

Gönderen Konu: 4 ayrı logo - Tek Şirket  (Okunma sayısı 1358 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zamzam

• Logo Kullanıcısı Pro
4 ayrı logo - Tek Şirket
« : 15.03.2012, 12:20 »
 Merhabalar;
 4 ayrı logo ve db düşünelim. Herbirinde hergün yüzlerce işlem düşünelim. Ama bütün bu firmaların resmi şirketi 1 tane düşünelim. Muhasebeleştirme yapıyoruz ve konsolide firmaya bu muhasebe fişlerini aktarıyoruz. Bu aktarımları ise İMC firmasının başarılı bir uygulaması ile muhasebe fişlerini tek bir firmada topluyoruz. Hatta bu uygulama firmada bir muhasebe hesap kartı varsa konsolide firmada yoksa bu kartı sormaksızın açarak o fişleri de aktarabiliyor.
  Şimdi gelelim asıl meseleye ayrı 4 firmada yaptığım muhasebe fişlerini bir firmada toplamak yerine tüm dataları satın alma, satış, banka, kasa, çek senet yani logoda ne bilgi var ise bir firmada toplayarak  o firmada muhasebeleştirme yapmak gibi bir fikir geldi aklıma.
  Bu aktarımlar çok işlem olduğundan manuel yapmak imkansız gibi. Bununla ilgili logonun bir çözümü var mıdır? Örneğin FDA (Firmalar arası data aktarımı) diye birşey duymuştum bu işi yapabilecek. İşimize yararmı bilmem ama FDA yada başka bir çözüm önerisi olan arkadaşlar var mıdır? yada konu ile ilgili bir çözüm ortağı yazılımı bilen birisi var mıdır?
 Tşkler

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
Ynt: 4 ayrı logo - Tek Şirket
« Yanıtla #1 : 15.03.2012, 14:40 »
Merhaba,

Bunun için 1 adet çözüm vardı. LogoDestek.gen.tr nin yazmış olduğu LogoBot.
Yalnız FDA çıktıktan sonra LogoBot geliştirilmesi durduruldu.
En güzel çözüm bu ama FDA da farklı veri tabanları desteği var mı çok iyi bilmiyorum açıkçası yok ise Logobot un güncellemesine başlamak lazım derim :)

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
« Yanıtla #2 : 15.03.2012, 15:58 »
Farklı veritabanı destegi var .

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #3 : 15.03.2012, 18:23 »
Merhaba,

Bunun için 1 adet çözüm vardı. LogoDestek.gen.tr nin yazmış olduğu LogoBot.
Yalnız FDA çıktıktan sonra LogoBot geliştirilmesi durduruldu.

En güzel çözüm bu ama FDA da farklı veri tabanları desteği var mı çok iyi bilmiyorum açıkçası yok ise Logobot un güncellemesine başlamak lazım derim :)

FDA nın adını çok duyuyorum , çok da met ediyorlar , demosu var mı acaba ?

Logobot ?

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #4 : 15.03.2012, 23:38 »
Sirketinizde kullandıgınız Tiger Plus'ın icinde olması lazım ,program klasor altında Logo Connect diye bakarmısın Ersoy .

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #5 : 16.03.2012, 13:55 »

Logobot ?

LogoBot bizim yazmış olduğumuz bir yazılımdı fda ile aynı işlemi yapıyordu yalnız tüm modülleri kapsamıyordu. Tüm modüller için yazacaktık ki FDA çıktı bizde bıraktık

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #6 : 16.03.2012, 14:49 »
Daha sadelestirir ve ozelliklerndirebilirsen tutar .sektorde onemli bi ihtiyac .

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #7 : 16.03.2012, 16:14 »
yeniden yazmak lazım daha önceden .net vbasic kullanıyordum, artık bu kodlar çok yabancı geliyor :)

Çevrimdışı zamzam

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #8 : 17.03.2012, 10:44 »
 Görüştüğüm bir bayii Aslında FDA 'yı pek önermedi nedense. LogoBot kulağa hoş geliyor. Logobot ile ilgili irtibata geçmemiz mümkün müdür?

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #9 : 17.03.2012, 14:36 »
FDA ve Connect çok basarılı ama malesef piyasada bu konuda yetişmiş personel yok .

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #10 : 19.03.2012, 10:25 »
Görüştüğüm bir bayii Aslında FDA 'yı pek önermedi nedense. LogoBot kulağa hoş geliyor. Logobot ile ilgili irtibata geçmemiz mümkün müdür?

Merhaba,

FDA ile çözüme ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum.
Yok illede biz LogoBot istiyoruz derseniz, belirttiğim gibi LogoBot'u yeniden yazmamız gerekecek ki bu öncelikli olarak zaman isteyecek sonrasında da FDA ya göre daha pahalıya gelecektir, size.

Eğer görüşmek isterseniz info@logodestek.gen.tr adresine iletişim bilgilerinizi gönderiniz.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı zamzam

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #11 : 20.03.2012, 12:40 »
Yarın konsolidasyon uygulamaları ile ilgili bir toplantı varmış. Belkide bu sorun için logo'nun yeni bir yazılımı söz konusudur. Yarınki toplantı içeriğini merak ediyorum açıkçası bir sonuç alalım bakalım neymiş ne değilmiş. Umarım bir çözüm üretmiştir LOGO.