Kendi Çekim

Gönderen Konu: Kendi Çekim  (Okunma sayısı 1005 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatihcamli

• Logo Kullanıcısı
  • **
  • Tiger Sonuçta hayvan Yönetmessen Zarar edersin
Kendi Çekim
« : 27.11.2006, 22:09 »
Merhaba ,

Arkadaşlar kendi çektiğim çeki bankada tahsil ettim. sonra ektre kontrolünde baktımki iki kez hesaptan düşmüş. Silip tekrar işleyeyim dedim işlem bordrosunu sildikten sonra çek kartını incelemek aklıma geldi ve aynen şöyle

1 - 15.10.2006 kesilen çek
2 - 15.10.2006 bankada tahsil
3 - 15.10.2006 X firmaya ciro edildi
4 - 15.10.2006 bankada tahsil

ben en sondakini çıkardım ama ciroyu çıkartamıyorum çünkü hareket var gözüküyor ama 2 numaranın önce çıkması lazım onunda bordrosu yok malesef basit bir cümlecikle çözülürmü Aklına bişey gelen varmı? Nasıl oluştuğunu hala merak ediyorum

Tşkler

Çevrimdışı admin

• Uzman Kullanıcı
  • Logo Uzmanı
Ynt: Kendi Çekim
« Yanıtla #1 : 28.11.2006, 21:39 »
Merhaba,

:)
ilginç bir durum bankaya tahsile verdiğin bir çeki müşteriye viro etme şansın olamaz bu kayıtı teker teker database tarafından inceleyerek düzeltmek gerekecektir.

işlemlere başlamadan önce mutlaka yedek alınız

Çevrimdışı Erdoğan

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Bilgi Paylaşıldıkca Değer Kazanır.
Ynt: Kendi Çekim
« Yanıtla #2 : 30.11.2006, 13:13 »
 Selamlar
 Sevgili chaday logoda kendi çekimizin bir girişi yok müşteriler için yaptığımız çek girişi tarzında bir giriş yapamıyoruz. Dolayısı ile önce kendi çekimizi girip sonra bu çeke işlem yapmıyoruz. Örneğin eğr kendi çekimizi gireceksek bir çıkış işlemi(çek çıkış cari hesaba gibi) yaparken girebiliyoruz cirolayarak.

Aşağıda aldığın 4 maddelik liste kendi çekimizle hiç bir alakası olmayan bir sıralamaya sahip.
 Ben bu sıralamayı standartı böyledir diye aşağıya yazdım.

1- (1) Çek Girişi
2- (5) Çek Çıkış Banka Tahsil-----------çekin bankaya tahsile verilmesi
3- (2) Virman--------------------------çekin Bankadan Tahsil edildi konumundayken 4. maddeyle beraber oluşur.
4- (9) Müşteri çeki işlem bordrosu

parentez içindekiler işlem türüdür.

Şimdi senin işlemlerini ekranda gördüklerini aynen yazarsan işlem türü ile beraber sorunun çözümünü sağlayabiliriz.

Kolay gelsin
Sevgilerimle