Üretim Emirlerindeki özel kodun malzeme yönetim fişlerine yansıması

Gönderen Konu: Üretim Emirlerindeki özel kodun malzeme yönetim fişlerine yansıması  (Okunma sayısı 1161 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı E.ALKIN

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • WWW.logogorselegitim.NET
Merhaba.
Üretim Emirlerinde özel kod seçiyorum ve üretimi tamamladığım zaman oluşan sarf ve üretimden giriş fişlerine de fişlerin bağlı olduğu üretim emrinde seçtiğim özel kodun gelmesini istiyorum. Bu nasıl mümkündür?

( Aynı Şey Hızlı Üretim içinde geçerli)

İyi günler!

Çevrimdışı E.ALKIN

• Logo Uzmanı
« Son Düzenleme: 11.12.2014, 07:15 Gönderen: cenktug »

Çevrimdışı E.ALKIN

• Logo Uzmanı
Bu konuyu tekrar güncellemek istedim. yardımcı olabilecek arkadaşlar okumamış olabilir diye

Çevrimdışı ibrahim02

• Logo Kullanıcısı Pro
Buna trigger yazman lazım  yani uretim fişi kaydedilince ilgili sarf fişine özel kodunu upd ate edecek baya bir örnek var sitede trigger kullanımı ile ilgili

Çevrimdışı MehmetYavuz

• Logo Uzmanı
Trigger yerine SQL Job olayı bana daha cazip geliyor.

Çevrimdışı E.ALKIN

• Logo Uzmanı
Teşekkürler araştıracağım

Çevrimdışı ibrahim02

• Logo Kullanıcısı Pro
Trigger yerine SQL Job olayı bana daha cazip geliyor.

jobun çalışma sıklığı ne olacak hocam yada nasıl ayarlanacak günde kaç kez çalışak (bilmediğimden sormaktayım)

kayıt yapıldığında jobu tetikleyecek bir trigger yazılabilinir böylelikle her üretim tamamlandığında ilgili job çalıştırılarak özel kodlar up date edilir 

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
Ayni isi 2 kere yapmaya gerek yok , job ve trigger farklı ihtiyaçlar icin önerilir , altyapınız müsaitse trigger isi direk çözer , altyapı dandikse job

Çevrimdışı ibrahim02

• Logo Kullanıcısı Pro
Ayni isi 2 kere yapmaya gerek yok , job ve trigger farklı ihtiyaçlar icin önerilir , altyapınız müsaitse trigger isi direk çözer , altyapı dandikse job

Bence olayın alt yapıyla ilgisi yok sonucta 2 sindede aynı kodlar yazılacak jobda belirtilen zaman dilimlerinde kod çalıştırılabilinirken (ben öyle biliyorum zamanlanmış görevler gibi örneğin günde 1 defa yada haftada 5 defa yada sabah 8 de v.b.) triggerda kayıt eklenirken düzeltilirken silinirken işlemi yapıyor

Mehmet hocanın sql job tercihini o yüzden sordum ben mi yanlış biliyorum jobta da trigger gibi kayıt eklediğinde hemen işlem yapılıyor mu ?

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
Yogun db ve dandik Altyapıda insert esnasında her zaman kontrol edileceği icin trigger uygun degil, job U application.DoEvent Yada trgr ile tetikleyebilirsin .

Çevrimdışı MehmetYavuz

• Logo Uzmanı
Sahsi tercihim. logo'nun yapısına müdahil olmamayı tercih ediyorum. versiyon geçişiydi ıvırdı zıvırdı derken gözden kaçabiliyor. job'da elinizin altında hepsi :) süre kısıtlaması da yok. sabah 08:00'dan akşam 19:00'a kadar 5 dk bir demek yeterlidir.
özetle yiğit yoğurt meselesi. herkesin bir yolu/yöntemi/tecrübesi bulunuyor. en kestirme yol bildiğin yoldur.

Çevrimdışı ibrahim02

• Logo Kullanıcısı Pro
DECLARE @durumu INT
SELECT @durumu= STATUS FROM inserted
IF @durumu=3
BEGIN
EXEC msdb.dbo.sp_start_job 'OZELKOD';
END

Böyle Bir kod ile jobu üretim emri tamanlandığında çalıştırıp job dada ilgili kodlar yazarak hem çok fazla logonun alt yapısını zorlamamış hemde sistemi fazla yormadan (5 er dakikalık job çalıştırma) sadece üretim tamamlanıp sarf fişi oluştuğunda ilgili kodları çalıştırabiliriz öbür şekil 5dk aralığında olmasada tesadüfi rapor alındığında daha job çalışmadığı için eksik veri alma riski ortaya çıkar diye düşünüyorum

Mehmet hocam dediğiniz gibi yontemler farklılık gösterebilir önemli olan sonuca gitmektir :) 

Çevrimdışı E.ALKIN

• Logo Uzmanı
Teşekkür ederim , bu varyasyondan başlayıp deneyeceğim. çok sağolun