SQL View hk.

Gönderen Konu: SQL View hk.  (Okunma sayısı 1538 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı d0min0o

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: SQL View hk.
« Yanıtla #15 : 24.12.2014, 11:19 »
Sayın MehmetYavuz:

Evet ikisi farklı makineler SQl serverımız ayrı tiger serverımız ayrı. Fakat diğer tüm firmalar çalışırken bu neden çalışmaz anlam veremiyorum. Sorguların hepsini SQL üzerinde gerçekleştiriyorum bir yıl önceki 319 firması çalışıyor ama 320 firması çalışmıyor. Filtrelerden tamamen ayırıp sadece firma kodunu bıraktığımda dahi sonuç değişmiyor. Bomboş ekran.

Sayın ibrahim02:

Önerdiğiniz alanları sorgudan çıkardım değişen bir şey olmadı maalesef. 

Çevrimdışı MehmetYavuz

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #16 : 24.12.2014, 11:58 »
SQL Profile üzerinden Trace alıp deneyebilirsiniz. Logo'da faturalarda bir arama yapın. Trace ile hangi kod oluşuyor ona bakabilirsiniz.

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
« Yanıtla #17 : 24.12.2014, 12:00 »
Sayın ByBirol:

Filtreleri tek tek eleyerek denedim sorun var ise hangisinde olduğunu bulabilmek için,fakat tüm filtreler temizlendiğinde dahi view çalışmadı. Hiçbir hata da vermiyor bomboş ekran var sadece. Sanki view çalışıyormuşta tablolar boşmuş gibi.

Tiger tarafında bir yetki vs. olabilir mi? Aklıma başka bir şey gelmiyor artık. Gerçi orada da firmaları karşılaştırdım her şeyleri aynı.

Öncelikle bizim söylediklerimizi EXCEL üzerinde degil , Studio Manager ile QUERY şeklinde uyguluyorsunuz değilmi ?

Çevrimdışı ibrahim02

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #18 : 24.12.2014, 16:24 »
Sayın MehmetYavuz:

Evet ikisi farklı makineler SQl serverımız ayrı tiger serverımız ayrı. Fakat diğer tüm firmalar çalışırken bu neden çalışmaz anlam veremiyorum. Sorguların hepsini SQL üzerinde gerçekleştiriyorum bir yıl önceki 319 firması çalışıyor ama 320 firması çalışmıyor. Filtrelerden tamamen ayırıp sadece firma kodunu bıraktığımda dahi sonuç değişmiyor. Bomboş ekran.

Sayın ibrahim02:

Önerdiğiniz alanları sorgudan çıkardım değişen bir şey olmadı maalesef.

sorgudan alanları çıkardığınız şekilde kodu tekrar atarmısın değişen bir şeyin olması lazım idi :)

birde döviz kurlarını girmeniz lazım zaten dövizli işlemlerde hata veriyor ilgili rakamı kura böldürüyor sorgu ama kur olmayıncada 0 a bölme hatası veriyor
« Son Düzenleme: 24.12.2014, 16:52 Gönderen: ibrahim02 »

Çevrimdışı d0min0o

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #19 : 25.12.2014, 08:49 »
Arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim. Kendi sorununuz gibi ilgilendiniz alakadar oldunuz minnettarım.

Firma "zaten yıl bitti olmuyorsa kalsın" diyerek işlemi sonlandırmamı istedi. 2015 yılı için yeni bir excel dosyası oluşturup yalandan bir kaç bilgi girdim ve çalıştı tuhaf bir durum.

Sayın MehmetYavuz:

İlginiz için teşekkür ederim. Trace üzerinde gördüğüm kodlar yardımıyla tekrar bir sorgu oluşturduğumda yine bembeyaz sayfa geldi değişen bir şey olmadı. Yine aynı tablo üzerinden aynı verileri çekti ama programda çalışırken excel'de çalışmadı. Aklıma gelen tek ihtimal hesaplama işlemlerinde bir hata olması.

Sayın ByBirol:

Evet SQL Query üzerinden işlem yapıyordum. Size de ayrıca teşekkür eder iyi seneler dilerim.

Sayın ibrahim02:

Sorgudan tüm hesapları,fonksiyonları silip sadece firma adını bıraktığımda dahi boş ekran görünüyordu. Yani ben sorguya bu bilgiler 320 firmasına ait listenin başına 320 yaz diyorum onu bile yapmıyor. Bu yılın da tribi bir başkaymış demek ki :)

Arkadaşlar hepinize değerli zamanınız ve fikirleriniz için teşekkür eder şimdiden iyi seneler dilerim. İnsanın karşılıksız yardım alabileceği bir yer olması güzel. Bu 320 firmasını da hobi olarak arada kurcalayacağım :)
« Son Düzenleme: 25.12.2014, 08:56 Gönderen: d0min0o »