ALINAN FİYAT FARKI FATURASI

Gönderen Konu: ALINAN FİYAT FARKI FATURASI  (Okunma sayısı 1393 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KORKUTTUNCKOL

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı
ALINAN FİYAT FARKI FATURASI
« : 09.12.2006, 01:49 »
 Merhaba

İşin içinden çıkamadığım bir konuda yardım isteyecektim arkadaşlar.

Müşterilere kestiğimiz faturalara istinaden bazı ürünlere fiyat farkı faturası alıyoruz.Ama bunu bu zamana kadar alınan fiyat farkı faturasından giremedim. alınan hizmet faturası şeklinde giriyordum. Vede bu stok maliyetini etkilemiyordu. Bunun bir çözümü varmı ?

Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.. Kolay gelsin herkese...
« Son Düzenleme: 09.12.2006, 01:58 Gönderen: KORKUTTUNCKOL »

Çevrimdışı Fatihcamli

• Logo Kullanıcısı
  • **
  • Tiger Sonuçta hayvan Yönetmessen Zarar edersin
Ynt: ALINAN FİYAT FARKI FATURASI
« Yanıtla #1 : 09.12.2006, 08:48 »
Merhaba,
Aslında sizde suç yok değiş bir mantığı var logonun Şöyleki,
Eğer bizim kestiğimiz bir faturaya istinaden fiyat farkı alırsak veya o faturaya istinaden biz birtanedaha fiyat farkı kesersek bunların ikisinide satış dağıtımdan Verilen fiyat farkı faturası keseriz cari ve ürünü seçtikten sonra o ürün ve müşteri ile ilgili fatura listesi önümüze çıkar onla ilişkilendirip. Eğer biz kesiyorsak stokazaltılacak eğermüşteri bize kestiyse stok artırılacak seçerek kaydederiz. (stok artırılacak veya azaltılacak kısmı ile borç alacak ilişkisini yapmış oluyoruz). Yine alım faturalarına istinaden bizim veya satıcının kestiği fiyat farkları satınalma fiyat farkı menusunden işleniyor.
Yani satış faturası ile ilgiliyse biz de kessek müşteride kesse verilen fiyat farkından işleyeceğiz alım faturası ile ilgiliyse alınan fiyat farkında işlenecek borç alacak kısmını stok arttırılacak - azaltılacak kısmından ayarlanacak

Saygılar

Çevrimdışı KORKUTTUNCKOL

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı
Ynt: ALINAN FİYAT FARKI FATURASI
« Yanıtla #2 : 09.12.2006, 09:32 »

Tekrar Merhaba ;
 Bu önemli bilgiden dolayı çok ama çok teşekkür ederim. Kolay gelsin.

Saygılarımla...