gold yardım bölümü neden çalışmıyor.

Gönderen Konu: gold yardım bölümü neden çalışmıyor.  (Okunma sayısı 1135 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı elfali

• Yeni Kullanıcı
  • *
yardım bölümünü açtığım zaman " Internet Explorer talep ettiğiniz Web sayfasıyla bağlantı kuramadı. Sayfa geçici bir süre için kullanılamıyor olabilir. " şeklinde mesajla karşılaşıyorum. nasıl düzeltirim.

Çevrimdışı Erdoğan

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Bilgi Paylaşıldıkca Değer Kazanır.
Ynt: gold yardım bölümü neden çalışmıyor.
« Yanıtla #1 : 11.12.2006, 16:25 »
Selamlar

Yardım dosyaları chm formatında dolayısı ile dosyanının açılması windows klasörününün altındaki  hh.exe ile gerçekleştirilmektedir.
hh.exe nin özelliklerine girip (server veya local) okuma yürütme güvenlik ayarlarını kontrol edin. ;)

Sevgiler

Çevrimdışı elfali

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 12.12.2006, 11:47 »
merhaba arkadaşım Erdoğan. hh.exe nin özelliklerine giriyorum ama bahsettiğin konudan farklı şeyler çıkıyor. Gold'u 7 makina kullanıyoruz. 6 makinada çalışıyor benim makinada yardım bölümü çalışmıyor. hh.exe nin özelliklerine başka biryerdenmi yoksa mause ile sağ tıklatıp çıkan menüden mi bulacağız bahsettiğin şeyleri. ayrıntılı bir şekilde bahsedermisin.
çoş teşekkür ederim.

Çevrimdışı admin

• Uzman Kullanıcı
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #3 : 12.12.2006, 12:49 »
Arkadaşlar merhaba,

bu sıkıntıyı bende fazlasıyla yaşadım, chm (yardım) dosyasını kendi ilgisayarınıza alırsanız çalışıyor.
Öğrendiğim kadarı ile (yanlış biliyor olabilirim) windowsun bir dll inden kaynaklı imiş.

Çevrimdışı Erdoğan

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Bilgi Paylaşıldıkca Değer Kazanır.
« Yanıtla #4 : 12.12.2006, 14:05 »
 Selamlar
  Sorun microsoftun güvenlik açığından kaynaklanmaktadır.
  regsvr32 /u %windir%\system32\itss.dll aracılığı ile bu güvenlik açığı ortadan kaldırılıyor. Fakat bununlada hiç bir chm dosyası açılmamaktadır.

Etkilenen dll ler de şunlardır.
       Hhsetup.dll,Itircl.dll,Itss.dll
 Bu dll lerin güncelleştirilmesi gerekmektedir.
  Güvenlik güncelleştirmesini sistemin yeniden başlatılmasına gerek kalmadan yüklemek için, Windows XP'de bir komut isteminde aşağıdaki komutu satırını kullanın:
          Windowsxp-kb896358-x86-trk /norestart
      Buda 2003 server için geçerli güncelleştirme.
    Windowsserver2003-kb896358-x86-trk /norestart
Sistemin yeniden başlatılmasını sağlamak yararlıdır.
          Bu güvenlik açığının kapsamı nedir?

• "Bu, uzaktan kod yürütülmesine olanak veren bir güvenlik açığıdır. Kullanıcı yönetimsel ayrıcalıklarla oturum açtıysa, bu güvenlik açığından başarıyla yararlanan bir saldırgan etkilenen sistemin denetimini tümüyle ele geçirebilir. Böylece saldırgan programlar yükleyebilir; verileri görüntüleyebilir, değiştirebilir veya silebilir; tüm ayrıcalıklara sahip olan yeni hesaplar oluşturabilir. Hesapları, sistemde üzerinde az sayıda ayrıcalıkla yapılandırılmış olan kullanıcılar, yönetici ayrıcalıklarıyla çalışan kullanıcılardan daha az risk altındadır." Microsoft

Sorun güvenlik sorunu olduğundan hh.exe nin güvenlik ayarları sorunu çözmektedir. Bütün bunlardan sonra meselenin epey kapsamlı olduğunu anlıyoruz sanırım.
  hh.exe ye gerekli güvenlik yetkileri verildikten sonra chm dosyalarını bunlar html help dosyalarıdır. Birlikte aç ile microsoft html help executable i aktif hale getirin.

Kolay Gelsin
 Sevgiler

« Son Düzenleme: 13.12.2006, 11:13 Gönderen: Erdoğan »

Çevrimdışı Navigator- Hbv Software

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #5 : 19.12.2006, 15:17 »
Arkadaşlar ek olarak Microsoft'un sitesinden 892675 nolu makaleyi okuyun. Windowsun  yeni versiyonlarında  yerel ağdan hatta localden çalışan  html grubu dosyaları güvenli açığı nedeniyle engellemektedir. Chm uzantılı dosyalarında bir web arayüzü olduğunu düşünürsek sıkıntı bundan kaynaklanmaktadır

Çevrimdışı clementine

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı
« Yanıtla #6 : 29.12.2006, 22:42 »
Bu sorunu gidermek için MS2 diye bir dosya var yanılıyor muyum yoksa sız baska bırseyden mı bahsedıyorsunuz?