YETKILENDIRME

Gönderen Konu: YETKILENDIRME  (Okunma sayısı 1280 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ilyask

• Yeni Kullanıcı
  • *
YETKILENDIRME
« : 29.03.2008, 11:52 »
Merhaba,
Yetkilendirme icin gerekli adimlari tek tek yapmama ragmen surekli "calisma alanini kullanmaya yetkiniz yoktur" uyarisi aliyorum.
Terminalimi tanimladim, grup olusturarak kullanici ozelligi verdim, gruptaki kullanicilari,yetkileri ve terminali sectim,kullanicilar kisminda kuullanici olusturararak bu gurubun icerisinde oldgunu gordum.bu olusturgum kullaniciyla sisteme girmek isteyince yukardaki hatayi veriyor.eger default kullanici adini ve sifresini yazarsam giriyor  ???

Çevrimdışı beta3

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
YETKILENDIRME
« Yanıtla #1 : 31.03.2008, 18:20 »
SYS DE yönetim bölününde yetkilendirme yaparken o kullanıcının yetkilerinde genel tanımların altında
ticari sistem yönetimi bölümünün + işaretin klikleyin burda çalışma dönemi seçimini işaretleyin kontrol edin sorununuz çözülür + yeşil olması lazım boş ise aktif degildir
kolay gelsin

Çevrimdışı ilyask

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: YETKILENDIRME
« Yanıtla #2 : 01.04.2008, 12:20 »
Merhaba,
Bizim tiger2 bordro Programi ve SYS ksminda bahsettiginiz bolumlerin hic biri yok.Kullanicilarin altinda kullanici yetkileri bolumu var orada 3 kurum var sadece birindan arti isareti var ve yesil,terminalde ayni sekilde yesil arti isareti var."Kullanici yetkileri"-"genel tanimlar"-"ticari sistem yonetim bolumu" TIGER 2 sysde bulunmuyor.Butun secenekleri alt secenekleriyle birlikte teker teker denedim..
 Birde IK demo olarak kurulu.Bundada terminali tanimliyorum,kullanici yetkisini ve terminal yetkilerini tek tek isaretliyerek yesil yapiyorum,kurum yetkisini yapiyorum ama ondada bu terminalde yetkiniz yok diyor.Bi grp tanimladim kullanici olarak tek tek islemleri yaptim, o gruba dahil edersem bu hatayi veriyor.Kuullaniciyi logo grubunda dahil edersem hata vermiyor.2 sindede sorun boyle ve sanirim sorun ortak.
« Son Düzenleme: 01.04.2008, 12:42 Gönderen: ilyask »

Çevrimdışı ilyask

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #3 : 02.04.2008, 16:48 »
Arkadaslar yardim edmek icin fikrini soyleyecek bir arkadas yokmu ?

Çevrimdışı ozankilic

• LOGO Bayi
  • Logo Uzman Kullanıcı
  • Arda Bilişim San.Tic.Paz.Hiz.
YETKILENDIRME
« Yanıtla #4 : 02.04.2008, 18:14 »
sys de çalışma alanları olması lazım o çalısma alanında sag tus yetkıler olması gerekıyor ve ya kullanıclarda çalışma alannı yetkısı olabılır tam hatırlamıyorum ordan ayarını kayıt edersınız.

Çevrimdışı ilyask

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #5 : 03.04.2008, 11:43 »
Ozan Bey Merhaba,ilginize tesekkur ederim.
Calisma alanlarini sag tusla tikladigimda yetkilendirme ile ilgili bir bolum yok.Siz bunu hangi programda bu sekilde yapiyorsunuz,Cok basit bir yerde takildik programimiz da ve forumda bu konuyu bilen bir  cok arkadas var olduguda kesin.( LOGO UZMANI ARKADASLAR) Ancak bunu forumda neden cevaplamiyorlar anlamadim.Herkese iyi calismalar.

Çevrimdışı ARSLAN_Aslan

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • yazilimyeri.com
« Yanıtla #6 : 03.04.2008, 12:05 »
- http://www.logo.com.tr/?SiteMapId=1653&40=+OhFzPtSsu4

- Bordro 1.06.06 sürüm içeriklerin de görmüştüm çalışma dönemi bazında yetkilendirme seçeneğini.
  [ http://www.logo.com.tr/?SiteMapId=1633 ]

verdiğim linkleri bir incele istersen.