A component named CSRollForm 1 already exists hatası

Gönderen Konu: A component named CSRollForm 1 already exists hatası  (Okunma sayısı 774 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ramyalcin

• Yeni Kullanıcı
  • *
Firmamızda IPAQ cep bilgisayarları kullanılmakta.Bu IPAQ'lerde MOBILTECH isimli Saha Sipariş program mevcut. Bu IPAQ'lerden biri ile bir çek girişi yapılmış ve Tiger2'ye aktarılmış. Çek girişinde 4500 ytl yerine 4,50 ytl yazmışlar. Daha sonra Tiger2'de bordrolarda bu 4,50 ytl yi 4500 ytl çevirmişler.şimdi cari hesap hareketlerinde hem 4,50 YTL hem de 4500 ytl şeklinde iki tane çek girişi mevut. 4,50 ytl yazan çek girişi hareketine sağ tıkladığımda :
A component named CSRollForm 1 already exists  şekline bir uyarı alıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden yardımlarıız için teşekkür ederim.

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
A component named CSRollForm 1 already exists hatası
« Yanıtla #1 : 02.07.2008, 11:28 »
Bence, IPAQ üzerinde uygulama içerisinden (saha sipariş programınız) ilgili çek hareketini siliniz..
Tiger2 den de ilgili BORDRO nun ve BORDRO satırlarının , ilgili tablolaradan silinmesi gerekir......

Silme işlemi için Bayiniz ile görüşmeniz daha doğru olur....sizin müdahale etmeniz ancak üretici bayinin size yardımcı olamaması durumunda söz konusu olmalıdır...

buradaki teknik sorun direkt LOGO Tiger2 ile alakalı değil gibi geldi bana.....kullandığınız yardımcı program , TİGER2 ye set edilen bir kayıtı , TİGER2 içerisinde değiştirildiği zaman ( aslında kontrol mekanizması olmaması gerekirken bir kontrol yaptığı için ilgili fişi askıda bırakıyor olmalı...)

Yada , değişiklik yaptığınız da yapmanız gereken uygulama adımlarını kuralına göre yapmamış olmanızdan da kaynaklanıyordur" diyebiliriz...

bayiniz ile görüşünüz...

Kolay gelsin , iyi çalışmalar...
« Son Düzenleme: 02.07.2008, 11:41 Gönderen: LsuErsoy »

Çevrimdışı ramyalcin

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: A component named CSRollForm 1 already exists hatası
« Yanıtla #2 : 02.07.2008, 12:00 »
Teşekkür ederim.