2008 server lengine hatası

Gönderen Konu: 2008 server lengine hatası  (Okunma sayısı 1053 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Selcuk

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
2008 server lengine hatası
« : 02.02.2010, 14:09 »
arkadaşlar

2008 server 64 bit tr sisteme 20 kullanıcılı tiger2 sistem kuruduk, versiyon 1.90.02.

kullanıcılar sisteme internet üzerinden terminal server ile erişim sağlıyor, bağlanan kullanıcıların admin yetkisi verildi, geçici veri katoluğu tanımları yapıldı.

fakat kullanıcılar programı kullarken sık sık uygulamalarda lengine hatası veriyor. programı kapatıp yeniden girmek zorunda kalıyorlar.

böyle bir sıkıntı yaşayan varmı, çözüm önerilerinizi bekliyorum

herkese iyi çalışmalar

Çevrimdışı impluses

• Logo Kullanıcısı Pro
Ynt: 2008 server lengine hatası
« Yanıtla #1 : 02.02.2010, 15:58 »
kullanıcıların uzaktan bağlandıgı terminal server ile tiger2 klasörü aynı server'damı? yoksa ayrı ayrı mı

Çevrimdışı Selcuk

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #2 : 03.02.2010, 10:29 »
tiger farklı bir sunucuda. kullanıcılar domain server a terminal servis ile bağlanıp masaüstlerindeki ağ sürücüsü üzerinden oluşan kısayollardan programı kullanıyorlar.

Çevrimdışı impluses

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #3 : 03.02.2010, 10:59 »
arkadaşım kim ne derse desin, bağlandığın terminal server üzerinde olması gerekiyor program klasörünün,
eğer sen terminal servera baglanıp, logoyuda ağ üzerinden çalıştırıyorsan o hataları alırsın, bugün almasanda yarın alırsın
programı terminal server üzerine taşı düzelecektir.

Çevrimdışı systemadmin

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 08.02.2010, 16:07 »
Selcuk Kardeşim ;

Yazdıkların anladığım kadarı ile Domain Ortamında Kullanıyorsun logo programını.
LOGO programı maunt ettiğinde dfs üzerindeki yetkileride ayarlaman gerekir. ayrıca terminal server kullanıyorsan kullanıcılarında ilgili sunucuya erişimi full yetki ile olmalıdır. ki bağlanabilsin senin aldığın hatanın nedeni ise x64 bit olduğu için bizde şirketimizde bu tip denemeler yapıyor benim yaptığım denemelerde senin aldığın sorunu aldım bunun nedeni ise ser2008 x64 olmasından kaynaklı olduğu ortaya çıktı. daha sonra logo prpgramlarının kuruu olduğu sunucular  x86 ( 32bit) olarak değişti sende x86 ( 32bit )  geçersen sorun düzelir.

Hatanın nedeni Win2008 file  üzerindeki yetkileri dfs üzerinden ve policy üzerinden gelen hakları tam manası ile yorumlayamadığından kaynaklı bunun için microsoft bir güncelleme yayınladı. onu kur yap
yine söylüyorum 32 bit stabil dir 

Çevrimdışı Selcuk

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #5 : 09.02.2010, 18:11 »
Selcuk Kardeşim ;

Yazdıkların anladığım kadarı ile Domain Ortamında Kullanıyorsun logo programını.
LOGO programı maunt ettiğinde dfs üzerindeki yetkileride ayarlaman gerekir. ayrıca terminal server kullanıyorsan kullanıcılarında ilgili sunucuya erişimi full yetki ile olmalıdır. ki bağlanabilsin senin aldığın hatanın nedeni ise x64 bit olduğu için bizde şirketimizde bu tip denemeler yapıyor benim yaptığım denemelerde senin aldığın sorunu aldım bunun nedeni ise ser2008 x64 olmasından kaynaklı olduğu ortaya çıktı. daha sonra logo prpgramlarının kuruu olduğu sunucular  x86 ( 32bit) olarak değişti sende x86 ( 32bit )  geçersen sorun düzelir.

Hatanın nedeni Win2008 file  üzerindeki yetkileri dfs üzerinden ve policy üzerinden gelen hakları tam manası ile yorumlayamadığından kaynaklı bunun için microsoft bir güncelleme yayınladı. onu kur yap
yine söylüyorum 32 bit stabil dir 

Bu kurduğumuz sistemde 2 server var ikisie 2008 64bit lisans aldındı değitirme şansımız yok, bahsetmil olduğun güncelleme nedir ??

Çevrimdışı systemadmin

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #6 : 10.02.2010, 17:01 »
sen sunucularının full yasak ettiğinde ilgi paketlerde yüklenir.ayrıca 32 bit olmadıkca daha çok hata ile karşılaşırsınız..